Bordo tim juri prema Evropi: Sarajevo nadigralo Široki Brijeg na Koševu

Ekipa Sarajeva pobijedila je Široki Brijeg večeras u derbiju 29. kola m:tel Premijer lige BiH, odigranom na stadionu Asim Ferhatović Hase.

Bordo tim je poveo već u trećoj minuti. Nakon akcije po lijevoj strani lopta dolazi do Kyeremeha, koji dodaje Oliveiri, a Brazilac iz gužve šutira u donji kut mreže gostiju – 1:0.

Zatim su obje ekipe prijetile, ali šutevima koji su bili lagan plijen za vratare,

Široki Brijeg je izjednačio u 23. minuti. Odlično je u peterac loptu proturio Valinčić, a na pravom mjestu Radić, koji uklizava ispred Šerbečića i trese mrežu Sarajeva. Njegov prvijenac u dresu tima s Pecare.

Domaći su bili blizu izjednačenja u 38. minuti. Centrirao je Ziljkić, a Oliveira pucao glavom, ali pogodio je prečku, a zatim je lopta pala blizu gol-linije. Brazilski napadač je signalizirao da je prešla crtu i da treba biti upisan pogodak, ali arbitri nisu reagovali.

Dobra šansa se zatim ukazala Valinčiću nakon kontre u 41. minuti, desni bek Širokog je šutirao pored gola. Potom je Mustafić u prilici na drugoj strani, ali sa desetak metara šalje loptu preko gola hercegovačke ekipe.

Sarajevo je vršilo veliki pritisak u drugom poluvremenu, gosti su se branili sa deset igrača. Oliveira je ponovo bio opasan u 59. minuti kada je šutem glavom zaprijetio, Josipović je krajnjim naporom odbranio.

Zatim je na drugoj strani sa ruba šesnaesterca pucao Ćavar, ali preko gola bordo tima.

Kyeremehu se zatim otvorio prostor kada je ušao u kazneni prostor i snažno šutirao, međutim pravo u Josipovića. Oštar šut sa 30 metara uputio je Mustafić u 70. minuti, lopta je zamalo prošla pored gola Širokog.

Sarajevo do pobjedničkog gola stiže šest minuta prije kraja. Ubacio je Musa, a na pravom mjestu rezervista Varešanović, koji poentira glavom – 2:1.

Rezultat se više nije mijenjao. Sarajevo sada ima 48 bodova i učvrstilo se na trećem mjestu, Široki je četvrti s četiri boda manje.

Bordo tim sada prosto juri prema Evropi, forma izabranika Mirze Varešanovića (šest mečeva zaredom bez poraza) sugeriše da će do kraja sezone bez problema ostvariti taj cilj, piše SC Sport.

Sarajevo – Široki Brijeg 2:1 (Oliveira 3’, Varešanović 84’ – Radić 23’)

Stadion Asim Ferhatović Hase. Glavni sudija: Miloš Gigović (Bosanska Gradiška).

SARAJEVO: Dizdarević, Musa, Šerbečić, Martinović, Radović (Jelić Balta), Vrančić, T. Ramić (Čirjak), Kyeremeh (Varešanović), Mustafić (Džafić), Ziljkić, Oliveira (Čataković).

ŠIROKI BRIJEG: Josipović, Pranjić, Mašić, Musa, Valinčić (De Oliveira), Lovrić (Barišić), Ćavar, Pejić (Bagarić), Kpan, Radić (Lukić), Vukoja (F. Medić).