Čelik savladao Mladost, veliki preokret TOŠK-a

Odigrane su tri utakmice današnjeg programa 18. kola Prve lige Federacije BiH.

Čelik je na Bilinom polju savladao Mladost iz Doboja kod Kaknja sa 2:1. Međuseljac je u 18. doveo domaće u vodstvo, da bi Sijamija u 36. poravnao na 1:1.

Pobjedu Čeliku je u 40. minuti donio Anes Mašić.

Istim rezultatom pobjedu je slavilo i Goražde na gostovanju protiv Gornjeg Rahića, a u ljepotici kola TOŠK bio bolji od Zvijezde Gradačac sa 3:2.

TOŠK je u 19. minuti poveo autogolom Avdića, da bi potom Huseinbašić i Mujčić donijeli Zvijezdi preokret. TOŠK se nije predavao, a u 65. minuti je preko Dine Dizdarevića sa bijele tačke došao do 2:2.

Igrao se 87. minut kada je Sejmenović pogodio za novi preokret i pobjedu tima iz Tešnja rezultatom 3:2.

Podsjetimo, jučer su odigrane utakmice BFK Simm Bau – Gradina 1:1, Bratstvo – Stupčanica 1:0, Rudar – Jedinstvo 0:1 i Tomislav – Radnik Hadžići 1:1.

Posljednji meč ovog kola igra se u Tuzli, gdje se sastaju Sloboda i Budućnost iz Banovića. U slučaju pobjede, Tuzlaci će se učvrstiti na prvom mjestu tabele i povećati prednost nad Stupčanicom na šest bodova.