Čudo u Njemačkoj, Bayern gubi titulu nakon deset godina?

Nogometaši RB Leipziga pobijedili su Bayern sa 3:1 na gostovanju u Muenchenu u utakmici 33. kola njemačke Bundeslige.

Time su tako omogućili Borussiji Dortmund da s dvije pobjede u posljednja dva nastupa prekine desetogodišnju dominaciju Bavaraca na domaćim travnjacima.

Veliki preokret
Bayern je poveo pogotkom Sergea Gnabryja u 25. minuti. Gosti iz Leipziga su napravili veliki preokret u drugom poluvremenu.

Prvo je za 1:1 pogodio Konrad Laimer u 65. minuti. Gosti su do pobjede došli golovima iz jedanaesteraca.

U 76. minuti uspješan izvođač bio je Christopher Nkunku. Deset minuta poslije Sommera je s bijele točke svladao i Dominik Szoboszlai za konačnih 3:1, prenosi HRT.

Hoće li Borussija kiksati?
Bavarcima za 11. naslov zaredom ostaje još nada da će i Borussia napraviti neki kiks, u nedjelju na gostovanju u Augsburgu ili u posljednjem kolu, kad će na svom stadionu ugostiti Mainz.

Bavarci će u posljednjem kolu gostovati u Koelnu.

RB Lepzig je pobjedom na Allianz Areni osigurao mjesto u Ligi prvaka za sljedeću sezonu. Sa 63 boda nedostižan je za Union Berlin i Augsburg koji su na 59 bodova.

Ekipa koja bude uspješnija u posljednjem kolu bit će četvrti njemački predstavnik u evropskoj Ligi prvaka. Na strani tima iz Berlina je i bolja gol-razlika za četiri pogotka.