Đoković pobijedio Dimitrova bez izgubljenog seta i posvađao se sa sudijom

Novak Đoković pobijedio je bez izgubljenog seta 27. nositelja Grigora Dimitrova u meču 3. kola Australian Opena i plasirao se u osminu finala Grand Slam turnira čiji je rekorder s devet osvojenih titula. Igrat će protiv domaćeg predstavnika i 22. nositelja Alexa de Minaura. Đoković je bugarskog teniera svladao 7:6 (7), 6:3, 6:4 u meču duljem od tri sata, u kojem je morao tražiti i ljekarsku pomoć

Mučio se srpski teniser u prvom setu. U jednom je trenutku počeo vikati na sudiju koji mu je dosudio kršenje vremenskog ograničenja za servis.

“Na poenu na kojem se odlučuje cijeli set ti meni sudiš vremensko ograničenje. Svaka čast”, rekao je Đoković sudiji. No ipak je uspio pobijediti u tom prvom setu, u tie-breaku.

Đoković, postavljen za 4. nositelja turnira u Melbourneu, stigao je u ovom meču do desete pobjede u 11. ogledu s Dimitrovom. Do jedine pobjede u tim srazovima Dimitrov je stigao na zemljanoj podlozi u Madridu prije deset godina. Ogled Đokovića i De Minaura bit će njihov prvi međusobni.