Džanan Musa i Real ponovo slavili u Beogradu. Imaju meč-loptu u Madridu

Real Madrid je po drugi put u tri dana slavio kao gost u beogradskoj Areni te izborio majstoricu, ovaj put na domaćem terenu koja će odlučiti učesnika Final Foura Eurolige za košarkaše.

Džanan Musa i Mađar Adam Hanga kombinirano su postigli prvih 15 od ukupno Realovih 19 poena (19:11) protiv domaćeg Partizana.

Na isteku prve četvrtine večerašnjeg meča bilo je čak 14 poena prednosti za “Kraljevski klub” (27:13) uz sedam poena i dvije asistencije Muse.

Musa imao dobar početak
Međutim, predstavnik Srbije uspio je da do kraja prvog poluvremena zaostatak smanji na samo minus tri (42:45). Prvih 20 minuta naš reprezentativac je završio sa 7 poena, 3 asistencije i 2 skoka.

Sredinom trećeg perioda košem Danila Anđušića Partizan je prvi put poveo (51:49).

Real je odgovorio silovito, serijom centra Waltera Tavaresa koji je u kratkom roku nanizao 7 koševa. U cijelom prvom poluvremenu imao je samo 5. Tako je Real u posljednji period ušao sa vodstvom od 61:55.

U burnom finišu gosti su prednost uspjeli odbraniti (85:78). Musa je meč završio sa 14 poena, 8 skokova i 3 asistencije. Gabriel Dedck je također dodao 14 za Real. Najefikasniji kod “Kraljeva”, sa po 15 koševa, bili su Hanga i Tavares.

Zach Leday ubacio je 25 koševa za Partizan.

Uoči početka utakmice akteri su, kao i navijači, odali počast nevinim životima izgubljenim u strašnoj pucnjavi koja se desila jučer u jednoj osnovnoj školi u Beogradu.

Majstorica će se igrati u Madridu (9. maj). Pobjednik ovog duela će izboriti plasman na finalni turnir Eurolige na kojem će nastupiti četiri najbolje ekipe.

Završnica u Litvaniji
Final Four elitnog kontinentalnog takmičenja će biti održan od 19. do 21. maja u litvanskom Kaunasu.

Već je poznato da će Real ili Partizan u polufinalu igrati protiv španske Barcelone koja je u tri meča (3:0) četvrtinala izbacila litvanski Žalgiris.

U ostala dva četvrfinalna para, grčki Olympiacos vodi protiv turskog Fenerbahcea sa 2:1 u pobjedama. dok je izraelski Maccabi izjednačio protiv francuskog Monaca na 2:2 u seriji.