Iznenađenje u Tuzli: Sloga odnijela puni plijen sa Tušnja

Fudbaleri tuzlanske Slobode poraženi su na stadionu Tušanj od dobojske Sloge minimalnim rezultatom 0:1 (0:0).

Za Tuzlake je susret sa Dobojlijama bio od izuzetnog značaja u borbi za opstanak. Prvih pola sata utakmice proteklo je u tvrdoj i bezidejnoj igri. Pokušavali su i jedni i drugi, ali bez opasnosti po gol.

Do odlaska na odmor Sloboda je imala dvije poluprilike, ali se mreža gostiju nije tresla.

Prva prava prilika viđena je tek u 68. minuti utakmice. Franko Dadić je istrčao pred golmana Filipa Erića, ali je tuzlanski čuvar mreže izašao kao pobjednik iz tog dvoboja.

I dvije minute kasnije Dobojlije imaju velike prilike preko Nemanje Mihajlovića i Ivana Đorića.

Sloboda je u 72. minuti zaprijetila preko Stojana Vranješa, ali je njegov šut otišao preko okvira gola.

Preko Mihajlovića Sloga je postigla gol, ali je poništen zbog nedozvoljene situacije.

U sudijskoj nadoknadi veliko slavlje gostiju. Dejan Zarić je iz kontranapada matirao Erića za veliko slavlje gostiju.

Sloboda s novim porazom je gotovo u bezizlaznoj situaciji kada je u pitanju opstanak u Premijer ligi BiH. Tuzlaci su na posljednjem mjestu sa 25 bodova, a Sloga je sedmoplasirana sa 30 osvojenih bodova.