Potop na Grbavici: Horor veče Tarika Isića, težak poraz Veleža protiv nezaustavljivog Elfsborga (1:4)

Iako su očekivanja Rođenih bila velika, Velež je večeras doživio pravi debakl na Grbavici. Nakon sjajnog remija protiv favoriziranog Elfsborga prije sedam dana u Švedskoj, u uzvratnoj utakmici Velež je poražen sa 1:4.

Prvi pogodak pao je već u trećoj minuti susreta, greška Isića i Frick pogađa mrežu Veleža.

Trinaest minuta kasnije novi šok! Okels je sjajno ušao sa lijeve strane, namjestio se na desnu nogu i pogodio za prednost Elfsborga od 0:2.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, a lopta je ponovo završila u mreži Veleža, nakon nove greške Tarika Isića. Ponovo je strijelac Okels u 48 minuti utakmice.

Samo četiri minute poslije Isić pravi novu katastrofalnu grešku. Gubi loptu, a potom ruši protivničkog igrača i to je penal.

Šut Romera s bijele tačke prvo brani Bogdanović, ali odbijenu loptu u gol šalje Frick za 0:4!

Utješni pogodak za Velež postiže Dejan Georgijević… U 81. minuti susreta napokon je kapitulirao golman Elfsborga Tim Roning.

Elfsborg će u play-offu, posljednjoj stepenici za grupnu fazu Konferencijske lige, igrati protiv Feyenoorda.