Prvi bodovi ove sezone za Elvedinu Muzaferiju, pobjeda Gut-Behrami

Naša najbolja skijašica Elvedina Muzaferija osvojila je tri boda u Svjetskom kupu u alpskom skijanju završivsi na 28. mjestu super G utrku u austrijskom Sankt Antonu.

Elvedina je na najbolji način iskoristila uvjete na stazi i mnogo odustajanja skijašica prije nje, a sa novim bodovima je ponovo našu zemlju uvrstila na svjetsku mapu.

Za pobjednicom Larom Gut-Behrami je zaostala 5,94 sekundi, ali je osvojila prve bodove ove sezone.

Olimpijska pobjednica u ovoj disciplini, koja je dan ranije bila treća u prvom superveleslalomu u Sankt Antonu, u nedjelju je bila 15 stotinki brža (1:17.26) ispred subotnje pobjednice Talijanke Federice Brignone (1:17.41) i 19 stotinki ispred njene sunarodnjakinje Marte Bassino (1:17.45). Čertvrta je bila još jedna Talijanka, Elena Curtoni.

Za Gut-Behrami ovo je 36. pobjeda u Svjetskom kupu u karijeri i druga ove sezone.

U poretku skijašica u superveleslalomu vodi Brignone sa 209 bodova, druga je Gut Behrami sa 192 boda, a treća Curtoni sa 190 bodova. U ukupnom poretku skijašica prva je Amerikanka Mikaela Shiffrin, koja danas nije nastupila, sa 1195 bodova, druga je Slovakinja Petra Vlhova sa 796 bodova, a treća Gut-Behrami sa 636 bodova.