Real Madrid slavio na teškom gostovanju kod Asvela: Musa ponovo dvocifren

Asvel je poražen u svojoj Astrobal areni od Real Madrida rezultatom 71:75 (10:20, 22:27, 22:16, 17:12).

Real je od početka utakmice držao kontrolu, a prednost je išla i do 15 razlike u prvom poluvremenu. Svi su pogađali u prvom poluvremenu, ali se najviše istakao Musa sa 9 postignutih poena.

Asvel se probudio u drugom poluvremenu i odličnom serijom pred kraj treće četvrtine spustio razliku na samo sedam poena. Oni tu nisu stali pa su u jednom momentu i došli na -2.

Kraljevski klub je ipak uspio prevagnuti utakmicu na svoju stranu, a najzaslužniji za to je bio Gabrijel Dek (Gabriel Deck) sa 6 vezanih poena u završnici utakmice.

Džanan Musa je za Real ubacio 11 poena za 18 minuta provedenih na parketu, dok je najefikasniji bio Fabijan Kozer (Fabian Causer) sa 14 postignutih poena.

Za domaću ekipu je najbolji su bili Nando De Kolo (Colo) i Džordan Metjuz (Jordan Matthews) sa po 14 poena.

Real Madrid se ovom pobjedom izjednačio sa Olimpijakosom na diobi prve pozicije, dok je Asvel 16. sa omjerom 8 pobjeda i 17 poraza.