Početna Bosna i Hercegovina U dva bh. grada je nemoguće izvaditi pasoš, ličnu kartu, registrovati vozilo…

U dva bh. grada je nemoguće izvaditi pasoš, ličnu kartu, registrovati vozilo…

31

Izdavanje ličnih dokumenata poput ličnih karata, pasoša, te vozačkih dozvola, kao i proces registracije vozila, prekinuti su u Čapljini i Ljubuškom.
Razlog je havarija nastala usljed požara, potvrđeno je za Nezavisne novine.

Iz Agencije za za identifikaciona dokumenta, evidenciju i razmjenu podataka BiH (IDDEEA BiH) su naveli da je zbog više sile u vidu ozbiljnog šumskog požara, koji je zahvatio područje Crno brdo, došlo do velikih oštećenja na telekomunikacionoj opremi IDDEEA BiH, koja se nalazila pod zakupom na telekomunikacionom čvorištu Crno brdo u vlasništvu BHRT-a.

“Ovaj događaj je izazvao potpuni prekid mreže što direktno utiče na funkcionalnost sistema kod nadležnih organa i na lokacijama za izdavanje ličnih dokumenata u opštinama Čapljina i Ljubuški”, naveli su iz IDDEEA.


Kako dodaju, požar je prouzrokovao uništenje kompletne telekomunikacione opreme, uključujući i trafo stanicu pa su zbog toga trenutno u prekidu tri komunikaciona linka, kao i dvije bazne stanice koje su neophodne za normalno funkcionisanje sistema izdavanja ličnih dokumenata i drugih sistema koji su povezani ili koriste infrastrukturu IDDEEA u ovim opštinama.

IDDEEA je, uvjeravaju, odmah reagovala i trenutno radi na pronalaženju najbržeg mogućeg alternativnog rješenja kako bi se ponovo uspostavila normalna funkcionalnost sistema.

“U saradnji sa nadležnim institucijama, ulažu se maksimalni napori da se problem riješi u najkraćem mogućem roku. Svjesni smo koliko je važna dostupnost ovih usluga za građane Čapljine i Ljubuškog, te molimo za razumijevanje i strpljenje dok ne riješimo ovu situaciju. Očekujemo da ćemo uskoro imati konkretnije informacije o vremenskom okviru za popravku i ponovno uspostavljanje usluge”, naveli su iz IDDEEA BiH.


Možda vas zanima

Visoko

Javni oglas za prijem u radni odnos JU “Dom zdravlja” Visoko

Na osnovu člana 4. – 4.g. i 4.i. – 4.l. Pravilnika o...

Visoko

Upute učesnicima/volonterima u ekološkoj akciji čišćenja grada Visoko

Upute učesnicima/volonterima u ekološkoj akciji čišćenja grada Visoko pod nazivom „ČISTO VISOKO...

Bosna i HercegovinaVijesti

Olakšanje za vozače: Lakši prelazak granica zahvaljujući novoj mjeri EU

Profesionalnim vozačima iz Bosne i Hercegovine privremeno je olakšan boravak u Šengenska...

Bosna i HercegovinaVijesti

Vlada FBiH: Rok od 15 dana za imenovanje stručnog tima za procjenu zagađenja okoliša u Varešu

Vlada Federacije BiH usvojila je u četvrtak Informaciju Federalnog ministarstva okoliša i...

Bosna i HercegovinaVijesti

Vlada FBiH odobrila uvezivanje radnog staža za rudare iz Travnika i Tuzle

Vlada Federacije Bosne i Hercegovine, na prijedlog Federalnog ministarstva energije, rudarstva i...

Visoko

U Visokom uhapšen muškarac zbog posjedovanja droge

Dana 08.04.2026. godine, u 21,00 sati, u mjestu Ravne, od strane službenika...

Bosna i HercegovinaVijesti

CIK BiH zabranio kandidovanje skoro 40 stranaka na narednim izborima

Centralna izborna komisija Bosne i Hercegovine je na današnjoj sjednici donijela odluku...

Crna Hronika

U kamionu nađeno 38 migranata, krili ih među drvima

Među drvnim sortimentima policija Republike Srpske pronašla je 38 migranata tokom kontrole...