Veliko iznenađenje u Mostaru: Posušje savladalo Zrinjski!

Večeras je na stadionu Pod Bijelim brijegom odigran zaostali susret 1. kola Premijer lige BiH između Zrinjskog i Posušja.

Veliko iznenađenje priređeno je večeras u Mostaru, a Posušje je savladalo Zrinjski rezultatom 0:1.

Domaći su počeli u sastavu Marić, Barišić, Senić, Ćorluka, Čanidžija, Malekinušić, Ivančić, Kiš, Ćuže, Prskalo i Tičinović. Dok su za goste nastupili: Galić, Vrgoč, Kamenar, Mandić, Begić, Da Silva, Marić, Bešlić, Maglica, Babić i Boban.

Prvi pokušaj imali su gosti u 6. minuti, pokušao je Begić no Marić odbranio. Sjajan kontranapad izvelo je Posušje u 11. minuti, Mandić upošljava Bobana koji rutinski matira Marića za 0:1.

Posušje mnogo bolje je ušlo u utakmicu, sjajnu šansu imao je Karlo Kamenar u 15. minuti ali lopta je otišla na tik pored stative.Ponovo je Posušje imalo sjajnu šansu, Mandić je šutirao, a Senić u posljednji momenat spasio gol Zrinjskog.

Prvi udarac domaći su imali u 34. minuti, Tičinović je pokušao sa 20 metara, odbranio je Galić. Novu sjajnu šansu imali su gosti u 36. minuti, Kamenar je dobro šutirao, lopta se odbila od jednog igrača Zrinjskog i otišla malo iznad gola.

Zrinjski je od početka drugog poluvremena bio dominantnija ekipa, a u 62. minuti kapiten Posušja Dominik Begić dobija drugi žuti, odnosno crveni karton te ostavlja svoju ekipu na cjedilu. Bilbija je dobro zaprijetio iz slobodnog udarca u 72. minuti, ali je pogodio vanjski dio mreže. Bilbija je ponovo imao dobru šansu u 83. minuti, no udarac glavom nije bio dovoljno dobar.

Možda i najbolju šansu za Zrinjski imao je Ivančić u 88. minuti, Bilbija mu je sjajno spustio loptu slavom, a Ivančić šutirao malo iznad prečke. Lijepa akcija viđena je u 89. minuti, kada su Čanađija i Ćuze sjajno kombinirali, no ponovo se istakao golman Posušja Galić.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, a Posušje je nakon punih 20 godina odnijelo puni plijen iz Mostara.