Zrinjski napravio veliki kiks, Borac sada ima sedam bodova prednosti

Posljednji meč 16. kola Premijer lige BiH donio je veliko iznenađenje koje bi možda moglo čak i odrediti dalji tok sezone…

Zrinjski je gostovao ekipi Zvijezde 09 gdje je bio apsolutni favorit, ali je poražen sa 2:1 od posljednjeplasiranog tima na tabeli.

Vidjelo se već u prvom poluvremenu da dvostruki uzastopni šampion BiH neće imati lagan posao protiv Zvijezde 09, koja je danas odigrala najbolju partiju u sezoni.

Domaći su poveli u 50. minuti kada je Vukoja pogodio za 1:0. Samo pet minuta kasnije, dosuđen je jedanaesterac za Zrinjski, kojeg u gol pretvara Nemanja Bilbija. To je bio njegov 13. gol u ovoj sezoni Premijer lige, kojim se učvrstio na prvom mjestu liste strijelaca.

Zrinjski je krenuo u ozbiljnije napade ka golu domaćih, ali Zvijezda je u 67. minuti ponovo stigla do vodstva. Strijelac gola odluke bio je Nigerijac Saliman, koji je pogodio za 2:1.

Poraz od posljednjeplasirane ekipe na tabeli mogao bi biti koban za Zrinjski, koji sada ima velikih sedam bodova manje od prvoplasiranog Borca. Zvijezdi je ovo bila tek druga pobjeda u ovoj sezoni.