Početna Sport Novi šamar za bh. klupski fudbal, Borac ispao od amatera s Farskih Ostrva

Novi šamar za bh. klupski fudbal, Borac ispao od amatera s Farskih Ostrva

63

Početkom drugog poluvremena Gajić pravi faul u šesnaestercu, dobija drugi žuti karton, a sudija Jaanovits pokazuje na bijelu tačku. Siguran realizator je bio Egilsson

Već nakon prvog kruga BiH je ostala bez jednog predstavnika u Evropi. Fudbaleri banjalučkog Borca eliminisani su iz Evrope i pored toga što su u prvom susretu prvog pretkola Konferencijske lige ostvario pobjedu od 2:0.
Ekipa s Farskih Ostrva B36 Torshavn na svom stadionu Gundadalur nakon 90 minuta vodila je 3:1 i tako anulirala prednost Borca iz prvog meča, a potom slavila nakon penala.

Domaćin je u meču na Farskim Ostrvima poveo u 35. minuti, prelijep pogodak iz slobodnog udarca postigao je Magnus Egilsson. Devet minuta kasnije situacija ipak nije tako dobro izgledala za Farane, crveni karton (drugi žuti) je dobio Jacobsen.

Početkom drugog poluvremena Gajić pravi faul u šesnaestercu, dobija drugi žuti karton, a sudija Jaanovits pokazuje na bijelu tačku. Siguran realizator je bio Egilsson.
Novi jedanaesterac za B36 dosuđen je u 66. minuti nakon prekršaja Lazića, a povremeni reprezentativac Farskih Ostrva Magnus Egilsson stiže do hat-tricka za 3:0!

Ipak, Borac vraća nadu u 75. minutu. Nakon ubačaja Andrića odlično se snašao Benjamin Tatar i pogodio za 3:1 na semaforu.

U produžecima su Banjalučani bili bolji tim, vršili veliki pritisak i stvarali šanse, ali do novog gola nisu uspjeli doći, te se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.
Jačih živaca su bili fudbaleri B36. Odbranjeni su udarci Eriksena na jednoj, a Piščevića i Lukića na drugoj strani te je Borac eliminisan. Nema sumnje, još jedan u nizu šamara za klupski fudbal u BiH.

Podsjećamo, Zrinjski je već ispao iz Kvalifikacija za LP, ali su Mostarci dobili još jednu priliku u Kvalifiakacijama za KL, gdje će igrati protiv albanskog predstavnika. Tuzla City je bez većih problema eliminisao Tre Penne iz San Marina u prvom krugu Kvalifikacija za KL, dok Velež svoj evropski nastup počinje u drugom krugu Kvalifikacija za KL protiv Hamrun Spartansa s Malte.

Možda vas zanima

Drama zeničkih rudara: U jamu se vratio radnik kojem je prethodno pozlilo

Desetorica rudara Rudnika mrkog uglja Zenica (RMUZ) i večeras će, već četvrtu...

Pjanić o Alajbegoviću: Može biti novi Dybala u Juventusu

Bivši veznjak Juventusa Miralem Pjanić vjeruje da novi član torinskog kluba Kerim...

U Bucima kod Visokog uhapšena osoba zbog posjedovanje droge

Dana 06.08.2026. godine, u 21,40 sati, u mjestu Buci, Grad Visoko, od...

Sladić najavio promjenu: Temperatura pada za 5 do 7 stepeni, ali ne dugo

Najnestabilniji dan ove sedmice biće subota kada se može očekivati i pad...

Glavni dioničar Volkswagena traži masovna otpuštanja radnika

Volkswagenov glavni dioničar, Porsche SE, insistira na brzim odlukama u sporu oko...

Zaposlenik Suda BiH optužen da je prisvojio skoro 200.000 KM privremeno oduzetog novca

Sud Bosne i Hercegovine potvrdio je optužnicu protiv Seada Bublina, zaposlenika Suda...

Vodstvo FIFA-e priznalo pogreške, evo kakav je njegov stav prema Infantinu

Svjetska nogometna federacija (FIFA) priznala je da je napravila propuste u vezi...

Forto: Profesionalni vozači ne mogu više čekati – Evropskoj komisiji ponudili smo provodivo rješenje

Ministarstvo komunikacija i prometa Bosne i Hercegovine predložilo je Evropskoj komisiji privremeno...