Početna Istaknuto 400 učenika svih Osnovnih škola iz Visokog posjetili Potočare

400 učenika svih Osnovnih škola iz Visokog posjetili Potočare

32

Zamjenik ministra pravde BiH Nezir Pivić i zamjenik ministra finansija i trezora BiH Mirsad Žuga boravili su danas u posjeti Srebrenici. Na početku svoje posjete obišli su mezarje Memorijalnog centra Srebrenica-Potočari Spomen obilježje i mezarje za žrtve genocida iz jula 1995. godine, gdje su polaganjem cvijeća i učenjem fatihe odali počast žrtvama genocida u Srebrenici. U pratnji kustosa Memorijalnog centra i predstavnica udruženja „Srebreničke majke“ obišli su mezarje i razgovarali o pripremema za obilježavanje 20. godišnjice genocida i načinu na koji bi zamjenici ministara mogli eventualno pomoći žrtavama genocida u Srebrenici. U pratnji zamjenika ministara bio je i Jasmin Duvnjak, zamjenik Predsjedavajućeg skupštine ZDK-a. Nakon toga uprilićen je i sastanak kod načelnika općine Srebrenica Ćamila Durakovića.


Memorijalni centar Srebrenica-Potočari danas su posjetili i učenici devetih razreda svih osnovnih škola sa područja općine Visoko. Inicijativa koje je usvojilo Općinsko vijeće Visoko, da učenici svih devetih razreda posjete Memorijalni centar Srebrenica-Potočari, danas je i realizovana tako što je oko 400 učenika zajedno sa svojim nastavnicima posjetilo Memorijalni centar Srebrenica-Potočari. Nakon obilaska mezarja održan im je historijski čas od strane kustosa Memorijalnog centra, a zatim su obišli Spomen sobu i pogledali film o genocidu u Srebrenici.

Počast žrtvama genocida u Srebrenici danas su odali i učenici O.Š “Prača” iz Prače, studenti iz Australije i Novog Zelanda, učenici iz Skugrića i Raševa, kao i grupa posjetilaca iz Turske.


Možda vas zanima

BiznisIstaknuto

Direktor BH Telecoma otkrio detalje kupovine Telemacha

Amel Kovačević, generalni direktor BH Telecoma, u razgovoru za Face TV navodi...

SvijetVijesti

Saudijska Arabija upozorila Iran da izbjegne “pogrešnu procjenu“

Saudijski ministar odbrane, princ Khalid bin Salman, pozvao je u subotu Iran...

BiznisIstaknuto

Nakon 23 godine gasi se bh. firma: “Iskreno hvala radnicima”

Kompanija Textila Mardi je obavijestila javnost da će, nakon 23 godine poslovanja,...

VijestiVisoko

U Visokom vrijeme sunčano uz umjerenu oblačnost

U Bosni i Hercegovini danas će preovladavati sunčano vrijeme uz malu do...

Bosna i HercegovinaVijesti

Skupština Kantona Sarajevo prihvatila ostavku premijera Nihada Uka

Na današnjoj sjednici Skupštine Kantona Sarajevo razmatrana je i prihvaćena ostavka premijer...

SvijetVijesti

Njemačke penzije će rasti još više nego što se mislilo

Povećanje bi trebalo stupiti na snagu 1. jula i obuhvatit će oko...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Zasjeda Skupština KS, zasjedamo i mi: Građani protestuju pred zgradom Kantona

Ispred zgrade Kantona Sarajevo počeli su protesti srednjoškolaca i studenata, koje organizuje...