Alcaraz u teniskoj senzaciji godine šokantno ispao u trećem kolu Mastersa u Rimu

86

MAĐARSKI 23-godišnji kvalifikant Fabian Marozsan (ATP – 135.) kreator je senzacionalne pobjede u 3. kolu ATP Masters 1000 turnira u Rimu, gdje je sa 6:3, 7:6 (4) svladao drugog tenisača svijeta Španjolca Carlosa Alcaraza te će biti suparnik Borni Ćoriću u osmini finala. Ovogodišnji turnir u Rimu prvo je natjecanje na razini ATP Toura na kojem je Marozsan uopće nastupio u glavnom turniru, a na seriji Mastersa 1000 do sada nikada nije zaigrao ni u kvalifikacijama.

Da bi došao do glavnog turnira 23-godišnji Mađar je izbacio Kazahstanca Skatova (6:0, 2:6, 7:5) i Brazilca Meligenija Alvesa (7:5, 6:1), da bi pobjednički niz nastavio u glavnom turniru svladavši u prva dva kola Francuza Corentina Mouteta (6:0, 6:7, 6:2) i Čeha Jirija Lehečku (4.6, 6:1, 7:6).

Mađar izvukao nemoguće
No, nitko nije mogao očekivati da će Mađar dočekati i osminu finala u ždrijebu. Alcaraza je izbombardirao forhendima i iskoristio nešto lošije izdanje drugog igrača svijeta. Mađarskom tenisaču odličnog servisa za osvajanje prvog seta dovoljan je bio jedan break, a kad je novi napravio za 4:3 u drugom setu, nagovijestio je senzaciju.

Alcaraz se vratio u sljedećem gemu. Odluka je ostavljena za tie-break u kojem je drugi tenisač svijeta poveo s 4:1 i činilo se da će napraviti preokret. No, dogodilo se upravo suprotno – Marozsan je napravio niz od šest poena i probio se do osmine finala na svom prvom natjecanju na razini ATP Toura.

U srijedu igra protiv Ćorića
Do danas mu je najveći uspjeh bilo osvajanje dva Challengera, ove godine u turskoj Antalyji i prošle godine u Banja Luci. Španjolac, koji će se za tjedan dana vratiti na vrh pojedinačne ATP ljestvice, od pariškog dvoranskog Mastersa 2021. i poraza od Huga Gastona, koji je tada bio rangiran kao 103. na svijetu, nije izgubio od tenisača izvan društva TOP 100.

Fabian Marozsan je prekinuo taj niz. Mađar će u srijedu igrati meč za četvrtfinale protiv najboljeg hrvatskog tenisača Borne Ćorića (ATP – 16.) koji je sa 7-6 (3), 6-1 svladao Španjolca Roberta Carballesa Baenu (ATP – 51.).

Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaVijesti

Preminuo Kenan Suljagić, poznati bh. nutricionista i fitness trener

Bosnu i Hercegovinu potresla je tužna vijest o smrti Kenana Suljagića, magistra...

BiznisIstaknuto

Ukinuta zabrana izvoza pilećeg mesa iz BiH u EU

Nakon četiri mjeseca, ukinuta je zabrana izvoza pilećeg mesa iz Bosne i...

IstaknutoVisoko

Veliko nevrijeme zahvatilo Visoko, obilna kiša i jak vjetar

Snažno nevrijeme praćeno obilnom kišom, grmljavinom i jakim udarima vjetra danas je...

IstaknutoSport

Guardian o Bajraktareviću: Srcem je izabrao BiH, sada može srušiti Ameriku

Esmir Bajraktarević mogao bi biti jedno od najzanimljivijih imena u duelu Bosne...

Bosna i HercegovinaVijesti

Nakon godina čekanja: Konačno dobijaju bazen, koštao je 350.000 maraka

Nakon dugogodišnje pauze, rekreacijski kompleks bazena u goraždanskom naselju Vitkovići ponovo će...

Sport

Jusuf Nurkić iznenadio sve i pojavio se na treningu Zmajeva

Najbolji bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić, nakon što je sinoć objavljeno da je...

Bosna i HercegovinaVijesti

Konaković: OHR i dalje važan za stabilnost Bosne i Hercegovine

Ministar vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Elmedin Konaković izjavio jena pres-konferenciji u...