Početna Bosna i Hercegovina Aleksandra Obradović nova potpredsjednica VSTV BiH

Aleksandra Obradović nova potpredsjednica VSTV BiH

122
САРАЈЕВО, 5. ЈУЛА /СРНА/ - Високи судски и тужилачки савјет /ВСТС/ БиХ - сједницa.

Aleksandra Obradović, sutkinja Osnovnog suda Brčko distrikta Bosne i Hercegovine, izabrana je za novu potpredsjednicu Visokog sudskog i tužilačkog vijeća Bosne i Hercegovine (VSTV BiH) jednoglasnom odlukom prisutnih članova Vijeća, na današnjoj sjednici tog tijela.

Aleksandra Obradović rođena je u Brčkom, gdje je završila osnovnu i srednju školu. Pravni fakultet Univerziteta u Novom Sadu završila je 1994. godine, čime je stekla zvanje diplomiranog pravnika.

Pravosudni ispit položila je pred Komisijom za polaganja pravosudnog ispita pri Ministarstvu pravde Republike Srbije u Beogradu 1996. godine.

Pripravnički staž obavila je u Osnovnom sudu Brčko distrikta Bosne i Hercegovine u periodu od 1994. do 1996. godine. Nakon toga, od 1996. do 1997. godine, obavljala je posao stručnog saradnika, također u Osnovnom sudu u Brčko distrikta Bosne i Hercegovine.

Kao sudija u Osnovnom sudu Brčko distrikta Bosne i Hercegovine radila je u periodu od 1997. do 1998. godine, nakon čega je radila kao sudija u Osnovnom sudu u Bijeljini, sve do 2000. godine. Od 2000. do 2004. godine, radila je kao član kancelarije za zastupanje u Vladi Brčko Distrikta Bosne i Hercegovine, dok od 2004. godine u kontinuitetu do danas radi kao sudija u Osnovnom sudu Brčko Distrikta Bosne i Hercegovine.

Učestvovala je na brojnim obukama i seminarima, uključujući i one u organizaciji CEST-a.

Za članicu VSTV-a BiH, izabrana je 23.04.2021. godine, od strane Pravosudne komisije Brčko Distrikta Bosne i Hercegovine, saopšteno je iz VSTV-a BiH.

Obradović je izabrana nakon što je njena prethodnica na toj poziciji Biljana Simeunović podnijela ostavku.

Možda vas zanima

Pivić žestoko prozvao Vladu FBiH zbog Željezare Zenica

Premijer Zeničko-dobojskog kantona Nezir Pivić žestoko je kritikovao Vladu Federacije BiH zbog...

Neum uveo komunalne takse, turističke agencije negoduju: “Uz ove cijene ne možemo raditi”

Općina Neum je uvela nove komunalne takse za dostavna vozila, kombije i...

Tijela pet stradalih planinara još nisu stigla u BiH

Konvoj s vozilima i opremom članova GSS Zenica koji su živote izgubili...

Uhapšen policajac Viktor Ćatić koji je motorom usmrtio ženu u Hadžićima

U teškoj saobraćajnoj nesreći koja se sinoć dogodila u naselju Binježevo kod...

Danas pretežno sunčano i vruće, temperatura do 39 stepeni

U Bosni i Hercegovini danas će biti pretežno sunčano i vruće vrijeme...

Evo kako ćemo glasati na izborima 2026, CIK objavio kompletan proces

Centralna izborna komisija Bosne i Hercegovine provodi informativnu kampanju kojom građane želi...

Uhapšene dvije osobe, pronađena laboratorija za uzgoj kanabisa i zasadi biljaka

Policijski službenici Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona planski i kontinuirano...

Šuman pravosnažno osuđen za ubistvo Farisa Pendeka, ide u zatvor na 39 godina i 9 mjeseci

Vrhovni sud Federacije Bosne i Hercegovine pravosnažno je osudio Adema Šumana na...