Početna Svijet Alija Balijagić priznao da je počinio dvostruko ubistvo u Bijelom Polju

Alija Balijagić priznao da je počinio dvostruko ubistvo u Bijelom Polju

76

Alija Balijagić, osumnjičen da je u bijelopoljskom selu Sokolac počinio dvostruko ubistvo, saslušan je danas u Višem javnom tužilaštvu u Užicu. U Srbiji se on tereti da je izvršio krivično djelo nedozvoljena proizvodnja, držanje i promet oružja, kao i krivično djelo teška krađa i na osnovu toga biće vođen postupak pred nadležnim organima u Užicu.

– Osumnjičeni Balijagić je tokom saslušanja priznao da je počinio krivična djela koja mu se stavljaju na teret, počinjena na teritoriji Republike Srbije. U toku daljeg postupka biće pribavljeni svi potrebni dokazi, prije svega balistička vještačenja, koji su neophodni za podizanje optužnice – rekao je za Rinu glavni javni tužilac u Užicu, Pavle Markićević.

On ističe da trenutno ne može da licitira sa datumom kada će Alija Balijagić biti izručen Crnoj Gori.

– Očekujemo da nadležni organi Crne Gore putem Zamolnice za međunarodnu pravnu pomoć traže izručenje Balijagića u Crnu Goru, a odluku o tome će donijeti sud po okončanju ekstradicionog postupka. Meni još uvijek nije poznato da li su nadležni državni organi Crne Gore poslali Zamolnicu za Međunarodnu pravnu pomoć, odnosno da li su zahtjevali izručenje Alije Balijagića, s obzirom na to da je postupak koji se vodi nezavisan od ovog postupka koje vodi Više javno tužilaštvo u Užicu – ističe Markićević.

Prema njegovim riječima ranija osuđivanost uzimaće se kao otežavajuća okolnost prilikom izricanja kazne, kao i da je za krivično djelo koje mu se u Srbiji stavlja na teret zaprijećena kazna zatvora od dvije do 12 godina.

Markićević je rekao da za sada nema novih dokaza koji ukazuju da je Balijagić izvršio krivično djelo ubistva sedamnaestogodišnje djevojke u Priboju 2002. godine.

Alija Balijagić trenutno je smješten u Okružnom zatvoru u Užicu, nalazi se pod specijalnim nadzorom i odruđen mu je pritvor do 30 dana.

Možda vas zanima

Sport

GOŠK i Čelik remizirali, Zeničani sa samo jednim porazom prvaci Prve lige FBiH

Nogometaši zeničkog Čelika, koji će naredne sezone igrati u Premijer ligi Bosne...

Crna Hronika

U prevrtanju quada poginula 19-godišnja Aldijana Salkić

Velika tuga pogodila je općinu Doboj-Istok nakon teške saobraćajne nesreće koja se...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Nakon udesa u alkoholiziranom stanju ima slomljeno rebro i potres mozga

Potpredsjednica Narodne skupštine RS Anja Ljubojević izjavila je za RTRS da u...

Sport

Emotivna komemoracija: Brojne legende se oprostile od Edina Avdića

U Beogradu je danas, 6. juna, održana komemoracija legendarnom sportskom novinaru i...

IstaknutoSport

U ponedjeljak dženaza Edinu Avdiću na sarajevskom groblju Bare

Legendarni komentator i sportski novinar Edin Avdić preminuo je u 47. godini...

Bosna i HercegovinaVijesti

Pojačan promet vozila na izlazu iz Bosne i Hercegovine

Pojačan je promet vozila na izlazu iz Bosne i Hercegovine na graničnim...

Sport

Zmajevi večeras protiv Paname: Barbarez pruža šansu novim snagama

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras će u američkom St. Louisu odmjeriti...