Amir Džafić koji je pretukao Enisu Klepo pravomoćno osuđen na 10 mjeseci zatvorske kazne

76

Sudsko vijeće Kantonalnog suda u Mostaru je, kako saznajemo, potvrdilo presudu Općinskog suda u Konjicu prema kojoj je Amir Džafić (46) bivši vlasnik hotela „Jablanica“ zbog nanošenja teških tjelesnih ozljeda svojoj nekadašnjoj uposlenici i sugrađanki, Enisi Klepo (30), nakon ponovljenog postupka, proglašen krivim i osuđen na zatvorsku kaznu u trajanju od 10 mjeseci.

Ovu informaciju je za „Avaz“ potvrdila Anela Redžić, glasnogovornica Kantonalnog suda Mostar, a nakon što je jučer održana sjednica Vijeća na kojoj se odlučivalo o žalbama Tužilaštva Hercegovačko-neretvanskog kantona i odbrane optuženog, a koje su izjavljene na odluku o krivičnopravnoj sankciji.

Redžić nam je kazala da su, kao neosnovane, odbijene žalbe i Tužilaštva Hercegovačko-neretvanskog kantona i branitelja optuženog.

Tako je presuda Džafiću, inače, optuženom za krivično djelo Teška tjelesna ozljeda iz čl. 172. st. 1. KZ F BiH postala pravomoćna.

Sudski proces u ovom predmetu je počeo u decembru 2023.godine kada je Džafić osuđen na 10 mjeseci zatvorske kazne, a nakon ulaganja žalbi i optužbe i odbrane, Sudsko vijeće Kantonalnog suda u Mostaru je 2.decembra prošle godine održalo sjednicu nakon koje je prvostepena presuda ukinuta.

Ponovni postupak

Predmet je vraćen na ponovni postupak, nakon što je Sudsko vijeće Kantonalnog suda utvrdilo bitne povrede odredbi krivičnog postupka te je djelimično uvažilo žalbu Tužilaštva Hercegovačko-neretvanskog kantona i naložilo ponovno suđenje.

Zaključili su da se u konkretnoj kaznenopravnoj sankciji radilo o postupanju s direktnim umišljajem, a ne eventualnim kako je to utvrdio Općinski sud u Konjicu.

Međutim, u ponovljenom postupku 9. januara ove godine Džafiću je izrečena identična presuda, koju je u konačnici potvrdilo Vijeće Kantonalnog suda u Mostaru.

Prema optužnici, podsjetimo, Džafiću se na teret stavljalo da je 1. avgusta 2023.godine oko 21,30 sati stigao u hotel, na poziv svoje supruge Ines, inače, direktorice hotela, a nakon kraće verbalne prepirke između nje i oštećene oko isplate plaće, davanja otkaza i drugih problema na poslu.

Optuženi je došao do recepcije te je odmah krenuo ka oštećenoj tjeravši je iz objekta.Potom ju je uhvatio za majicu u predjelu grudi, gurao je prema prostoriji u kojoj se nalazi bazen i udarao o šakom u predjelu glave, lica i očiju.

Gurnuo zaposlenicu
U tome ga je pokušala spriječiti zaposlenica hotela Semra Nezirić, ali je optuženi odgurnuo.

Klepo su, u SKB Mostar, gdje je bila hospitalizirana, konstatirane teške tjelesne ozljede u vidu prijeloma lijeve očne šupljine, otok i krvni podljevi gornjeg i donjeg kapka na oba oka, te krvarenje ispod konjuktive lijevog oka.

Džafić je tokom sudskog procesa izrazio kajanje za djelo koje mu se stavljalo na teret.

Možda vas zanima

Skoro pola kontrolisanih sladoleda u bh. gradu neispravno

Akcija gradske inspekcije otkrila je zabrinjavajuće podatke o kvalitetu omiljene ljetne poslastice...

Danas je zadnji radni dan za 23 doktora u Livnu, uskoro ih odlazi još

Za 23 doktora Kantonalne bolnice „Dr. fra Mihovil Sučić“ u Livnu danas...

Sladić najavljuje: Stiže nam novi toplotni val

Najpoznatiji bh. meteorolog Nedim Sladić je za Novu BH najavio kada nam...

Ustavni sud BiH kao neosnovanu odbio apelaciju Srećka Aćimovića osuđenog zbog genocida

Ustavni sud Bosne i Hercegovine odbio je kao neosnovanu apelaciju Srećka Aćimovića,...

Glumac Kerim Čutuna voditelj ceremonije otvaranja 32. Sarajevo Film Festivala

Već tradicionalno čast da vodi ceremoniju otvaranja Sarajevo Film Festivala pripada mladoj...

Terapijska radionica sv. Josipa u Visokom

Početkom jula četrdesetak članova Terapijske radionice sv. Josipa (TRSJ) iz Đakova s...

Đoković sedmi na ATP listi, Zverev prestigao Alkarasa

Srbijanski teniser Novak Đoković napredovao je za jednu poziciju i na danas...

Šokantan prizor u Mostaru: Neko ostavio svinjsku glavu u Liska haremu

Danas zakazano obilježavanje 34. godišnjice formiranja Prve mostarske brigade “Slavne” u Liska...