Početna -Ne Propusti Amirova životna priča: Oca mu ubili, majka ga ostavila nakon porođaja

Amirova životna priča: Oca mu ubili, majka ga ostavila nakon porođaja

2

Amir Sečić iz Srebrenice oca nikad nije upoznao, a njegova majka ostavila ga je nakon porođaja u bolnici u Tuzli.

Željan je ostao očevog zagrljaja, kojem je 22 godine kasnije posvetio knjigu pod nazivom “Teško da sam bio dijete”. Svoju životnu priču ispričao je u emisiji “Dobar Dan BiH” televizije Hayat.

Naša djetinjstva uglavnom vežemo za lijepi bezbrižni period, uglavnom proveden uz naše roditelje. Međutim, Amirova priča sušta je suprotnost od toga. Njega život nije štedio.

– Oca nisam imao priliku upoznati jer on je ostao u Srebrenici 1995. godine, kada sam se ja rodio. Nakon mog rođenja smješsten sam u Dom za nezbrinutu djecu u Tuzli odakle počinje moja borba, priča Amir.


U Domu za nezbrinutu djecu bio je 20 godina. Kaže da mu je tamo život bio težak.

– Bilo je teško. Kada slušate 200 priča na jednom mjestu, gdje gledate njih i gledate sebe, pa vagate čija je priča teža, onda vam ne preostaje ništa drugo nego da krenete naprijed. Da se bori i život prihvati onakav kakav jeste, riječi su ovog mladića.

Kaže da mu je najteže kada dođu praznici.

– Dolazak svakog praznika, Bajrama, pa kada nakon Bajram-namaza čestita onim oko sebe, morate se vratiti kući gdje ga nemate kome čestitati. Taj dan jedva čekamo da prođe i žalimo što smo se uopšte i rodili.

https://youtu.be/xQ31-rwMvjo


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaVijesti

Granica BiH – Hrvatska: U 2025. duplo manje pokušaja ilegalnih prelazaka

Ove je godine primjetan pad broja ilegalnih prelazaka granice, za čak 50...

Bosna i Hercegovina

Optužnica protiv bivšeg direktora: Državna mašina od 160.000 KM korištena privatno

Posebni odjel za suzbijanje korupcije, organizovanog i međukantonalnog kriminala Vrhovnog suda FBIH...

Bosna i HercegovinaVijesti

CIK BiH traži osoblje za uvođenje specifičnih izbornih tehnologija

Centralna izborna komisija (CIK) BiH objavila je da je na osnovu Odluke...

Bosna i HercegovinaVijesti

Jablanica nabavlja sisteme za uzbunjivanje

Općinski štab civilne zaštite Jablanica donio je odluku o nabavci sistema za...

Bosna i HercegovinaVijesti

Elektronski potpis u BiH: Prepucavanje na relaciji IDDEEA, UIO BiH i PU FBiH

Nakon gotovo dvadeset godina, IDEEAA je 1. jula uspostavila aplikaciju za izdavanje...

Bosna i HercegovinaVijesti

BIHAMK: Kolovozi mokri ili vlažni, uslovi za vožnju su pretežno dobri

Kolovozi su uglavnom mokri ili vlažni, uslovi za vožnju su pretežno dobri....

Bosna i HercegovinaVijesti

Dodik u panici, najavio krivične prijave protiv članova CIK-a

Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik rekao je danas da postoji zavjera CIK-a i...

Bosna i HercegovinaVijesti

Potpisan sporazum o sanaciji klizišta na lokalitetu Curine njive, KS izdvaja 600.000 KM

Ministar komunalne privrede, infrastrukture, prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša Kantona Sarajevo...