Početna Bosna i Hercegovina Andrea Kajganić priznala monstuozni zločin: “Kriva sam” – Ovo su stravični detalji ubistva Saše Kulišića

Andrea Kajganić priznala monstuozni zločin: “Kriva sam” – Ovo su stravični detalji ubistva Saše Kulišića

14

Kriva sam – u suzama je kazala Andrea Kajganić te tako priznala da je ubila Sašu Kulišića.

Priznanje je uslijedilo nakon čitanja optužnice, a presuda će, kako prenosi ATV, biti donesena za nekoliko dana.

Optuženi Dražen Lazarević je ponovio da nije kriv, pa je postupak razdvojen. S obzirom da je Kajganićeva priznala ubistvo njena odbrana je danas iznijela i završne riječi.

Sudu se obratila i Kajganić, koja je kazala kako joj život sa Kulišićem nije bio lak te da je bila žrtva psihičke torture.

Rekla je i to da nije imala nikoga da je zaštiti, da godinama nije imala kontakt ni sa kim kao to da je bila u lošem psihičkom stanju.

Bez obzira na sve to u suzama je rekla da se kaje i da joj je žao zbog svega što je uradila i da nije bila svoja kada je počinila zločin.

Okružni sud u Doboju krajem jula potvrdio je optužnicu protiv Kajganić i njenog ljubavnika Dražena Lazarevića, zbog teškog ubistva supruga Saše Kulišića u Doboju, zločina koji je okrutnošću šokirao javnost u BiH ali i regiji. Andrea je u sve, podsjećamo, uplela i maloljetnu kćerku.

Kajganić i Lazarević su optuženi, a što je ona danas i priznala, da su 30. januara ove godine u periodu od 1.04 pa do 1.24 sati, zajedno s njenom maloljetnom kćerkom, isplanirali ubistvo Saše.

Plan su razradili u kući sestre Andree Kajganić, nakon što je ona, iako je bila svjesna njihovog djejstva, izmolila sestru da kupi tablete Treana od 10 miligrama, te ih predala Draženu Lazareviću.

On je s maloljetnom K. A. te tablete izvadio, ona ih je izmrvila, te pomiješala s vodom. Potom je u dogovoru s optuženima otišla u porodičnu kuću, gdje je živjela s ocem, te mu u napitak dodala limun i servirala da popije.

Kajganić je i ranije ove tablete davala mužu, trujući ga, čime se oštećeni osjećao zdravstveno loše. Nakon što je oštećeni Kulišić popio napitak koji mu je dala kćerka, djejstvo tableta ga je omamilo i uspavalo, te onesposobilo da pruži otpor.


Potom je zaspao, a maloljetna K. A. je pozvala optužene, te su oni s iznajmljenim automobilima stigli u porodičnu kuću Kulišića.

Nakon toga su, kako se navodi u optužnici, ušli u kuću, te po ulasku maloljetnoj K. A. rekli da ide u dnevni boravak i zatvori vrata.

– Andrea Kajganić i Dražen Lazarević ušli su u spavaću sobu, gdje je na bračnom krevetu spavao Kulišić nakon čega su mu zajedno zadali nekoliko udaraca u predjelu glave, nanijevši mu na taj način razderno nagnječnu ranu, u predjelu spoljašnje lijeve obrve, a potom mu zajedno sivom ljepljivom trakom oblijepili glavu u predjelu usta i očiju, nakon čega su mu ruke zavezali konopcem na leđima i oblijepili zglobove sivom ljepljivom trakom, navodi se u optužnici.

I noge su mu zavezali konopcem i tako onesposobljenog Kulišića iznijeli iz kuće i stavili u gepek Peugeota. Dolaskom u neposrednu blizinu izletišta Preslica, Andrea se s vozilom Peugeot odvezla uzbrdo, gdje je zaustavila automobil u 1.39 sati, u neposrednoj blizini bazena, gdje su iz gepeka izvadili oštećenog Sašu Kulišića kojeg su vukli do nizbrdice i ostavili na zemlji.

Potom su mu zajedno zadali nožem ubodne rane u predjelu stomaka, a uslijed razvoja stanja teškog traumatskog i hipovolemičkog šoka nastupila je nasilna smrt. Potom su se Andrea i Dražen s unajmljenim vozilima udaljili s lica mjesta.

Andrea se Peugeotom uputila u Banju Luku, gdje je unajmila stan, a Lazarević se vozilom vratio do porodične kuće Saše Kulišića, gdje se pozdravio s maloljetnom K. A.

Dražen je nakon toga izvjesno vrijeme boravio u stanu V. M.

Za zločin se saznalo nakon što je maloljetna K. A, prema dogovoru i razrađenim planom s Andreom i Draženom, u jutarnjim satima nazvala kuma B. D.

Rekla mu je da tate nema kod kuće, ali su njegove lične stvari u kući i da je krevet krvav.


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Kamera snimila trenutak tramvajske nesreće u Sarajevu: Da li je uzrok prevelika brzina?

Napomena: Video u prilogu je uznemirujući! Na mreži YouTube objavljen je uznemirujući...

Bosna i HercegovinaCrna Hronika

Mučni prizori s mjesta tragedije: Tijelo poginule osobe još ispod tramvaja

Kako je potvrdila doktorica Riada Blažević iz Zavod za hitnu medicinsku pomoć...

IstaknutoSport

Muzaferija ispisala historiju za bh. skijanja

Elvedina Muzaferija ostvarila je najbolji rezultat za Bosnu i Hercegovinu na Zimskim...

Sport

Olimpijski komitet BiH: Današnji rezultat Muzaferije ravan osvajanju medalje

Elvedina Muzaferija ispisala je historiju BiH na Zimskim olimpijskim igrama u Milanu...

Crna HronikaIstaknuto

Stanica sravnjena, život izgubljen: Četvero povrijeđeno

Nakon više poziva građana da se desila nesreća, odnosno iskakanje tramvaja iz...

Bosna i HercegovinaVijesti

MUP RS nabavlja pretplatu za Muskov Starlink

Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske raspisalo je javni poziv za nabavku usluga...

Bosna i HercegovinaVijesti

Uspješna transplantacija u UKC-u Tuzla: Majka donirala bubreg kćerki

Multidisciplinarni transplantacioni tim Univerzitetskog kliničkog centra (UKC) Tuzla uspješno je izveo drugu...

MagazinMuzika

Hari Mata Hari oduševio novom baladom “Odavno si ti u srcu mom”

Bosanskohercegovački muzičar Hari Mata Hari predstavio je svoju novu pjesmu pod nazivom...