Arsenal nakon penala izbacio Porto i izborio četvrtfinale Lige prvaka

Veliku prednost ostvario je Porto u prvoj utakmici Lige prvaka protiv Arsenala.
U samoj završnici sadržajem slabe utakmice fantastičnim pogotkom pobijedili su 1:0 te otputovali u London obraniti tu prednost.

Držali su se do 41. minute, kad je Arsenal uspio povesti te izjednačiti ukupan rezultat.

Strijelac je bio Leandro Trossard, koji je sjajno pogodio, ali ono što je prije toga napravio Martin Odegaard uistinu je fantastično.

Arsenalov kapiten primio je loptu, driblingom se vrhunski oslobodio čuvara, a onda odradio jednu od najljepših asistencija ovosezonske Lige prvaka.

U drugom poluvremenu prilike su imali i jedni i drugi, ali se otišlo na produžetke.

Nakon što u produžecima nije bilo novih golova, uslijedili su penali.

U njima su Martin Odegaard, Kai Havertz, Bukayo Saka i Declan Rice bili precizni za Arsenal. Kod Porta su pogodili Pepe i Marko Grujić, a promašili Wendell i Galeno.