Asfaltiran put do nacionalnog spomenika Stara džamija u Goduši

126

Nakon brojnih akcija koje su organizovali vrijedni mještani ovog kraja, danas je uslijedilo asfaltiranje puta prema Staroj džamiji u Goduši od strane Grada Visoko.

Stara džamija u Goduši izgrađena je daleke 1565. godine i smatra se jednom od najstarijih na ovom području, a zbog svoje jedinstvenosti, lokacije, kao i drugih vrijednosti, našla se na popisu nacionalnih spomenika BiH.

“Grad Visoko realizuje infrastrukturne projekte u različitim segmentima. Ulažemo u obrazovanje, zdravstvo, kulturu, vodosnabdijevanje, izgradnju kanalizacione mreže, uređujemo fasade ali razvijamo i putnu infrastrukturu. Današnja realizacija projekta ima za cilj urediti pristup nacionalnom spomeniku Bosne i Hercegovine. Cijenimo kulturno-historijsko naslijeđe i olakšavano pristup ovoj lokaciji za sve naše građane, ali i turiste. Naravno ovaj put ima značaj i za lokalno stanovništvo.” – kazao je gradonačelnik Ganić.

Izvođač radova je firma Mušinbegović gradnja doo Visoko, a vrijednost potpisanog ugovora je 93.490.02 KM. Također, važno je istaknuti da su značajna sredstva uložili i sami građani svojim radom i trudom, ali i u pripremi podloge za asfaltiranje.

Mirza Ganić – FB Page

Možda vas zanima

Požar s Rujišta proširio se na područje iznad naselja Humilišani

Požar koji već danima gori na području izletišta Rujište kod Mostara, danas...

Almedin Aliefendić

Aliefendić se oglasio nakon odluke Tužilaštva: “Ne mogu me uplašiti niti ušutkati”

Zastupnik u Parlamentu Federacije BiH Almedin Aliefendić oglasio se putem društvenih mreža...

Ultramaratonci iz Vukovara stigli u Potočare: Čuvati sjećanje na žrtve i prenositi istinu

Učesnici XV memorijalnog ultramaratona Vukovar-Srebrenica, koji su u pet etapa pretrčali ukupno...

Elektroprivreda BiH: Likvidnost nije ugrožena, plaće ne kasne

Nakon što su se u javnosti pojavile informacije o novom internom Uputstvu...

Poteškoće u radu ambulanti i bolnica u ZDK zbog pada informacionog sistema

Tehničke poteškoće u radu ambulantnog i bolničkog informacionog sistema trenutno utiču na...

Bivši nizozemski ministar odbrane: Srebrenica nije morala pasti, snosim dio odgovornosti

Joris Voorhoeve smatra da Srebrenica nije morala pasti. Trideset i jednu godinu...

Ilustracija / Požar

Vatra izmakla kontroli u Visokom: Požar iz dvorišta zahvatio druge parcele

Dana 09.07.2026. godine u 15,20 sati, u mjestu Grab, od strane lica...

Vlada ZDK podržala 80 projekata iz oblasti zaštite okoliša

Ministarstvo za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline Zeničko-dobojskog kantona...