Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika Banjalučanka uhapšena jer je prijetila muškarcu i policiji, našli joj arsenal oružja

Banjalučanka uhapšena jer je prijetila muškarcu i policiji, našli joj arsenal oružja

26

LAKTAŠI – Policija sumnjiči B.M. (56) iz Banjaluke da je prijetila muškarcu, pa joj je policija pronašla arsenal oružja, saznaju “Nezavisne novine”.

Kako su saopštili iz PU Banjaluka, policija iz Laktaša juče je izvršila kriminalističku obradu nad B.M.

Kako se navodi u saopštenju, ona se sumnjiči da je počinila krivična djela ugrožavanje sigurnosti i nedozvoljena proizvodnja i promet oružja ili eksplozivnih materija.

“Naime, oštećeno lice je 25. januara prijavilo da mu je B.M. uputila ozbiljne prijetnje po život, tijelo i imovinu, koje su kod istog izazvale osjećaj straha i ugroženosti. Istog dana oko 18.15 časova, policijski službenici pronašli su i uhapsili B.M. koja je bilo u vidno alkoholisanom stanju, ali je odbilo da se podvrgne ispitivanju na prisustvo alkohola u organizmu”, navode iz policije.

Dodaju da je tokom hapšenja vrijeđala i upućivala prijetnje policiji, te da se oglušila o njihovo naređenje.


Navode da je na osnovu narebe Osnovnog suda u Banjaluci, uz prethodnu saglasnost dežurnog tužioca Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka, u Glamočanima kod Laktaša izvršen pretres porodične kuće i drugih objekata koje koristi lice B.M.

“Tom prilikom su pronađeni i uz potvrdu oduzeti lovačka puška sa pripadajućom optikom, pištolj-revolver sa pripadajućim mecima, sedam ručnih bombi, nagazna eksplozivna mina, tri eksplozivna punjenja, tri eksplozivne detonatorske kapisle sa kablovima, tri inicijalne kapisle za eksploziv, dva puščana okvira i 303 komada municije različitog kalibra i namjene”, navode iz PU Banjaluka.

O navedenom obaviješten je dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka koji je naložio da se nakon kompletiranja i dokumentovanja predmeta protiv B.M. dostavi izvještaj o počinjenim krivičnim djelima u redovnoj proceduri.


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Radnici Nove Željezare Zenica ogorčeni: Svi ćemo pasti na koljena, ovo je definitivni kraj

Dok je unutar zgrade institucija BiH trajao “popravni ispit” za ministre, stotine...

Bosna i HercegovinaVijesti

Registar “Ne zovi”: Kraj neželjenim marketinškim pozivima u BiH?

Regulatorna agencija za komunikacije (RAK) pokrenula je javne konsultacije o uvođenju registra...

Bosna i HercegovinaVijesti

Udruženje poljoprivrednika FBiH: Blokade granica ugrožavaju mliječnu industriju BiH

Udruženje poljoprivrednika Federacije BiH upozorilo je da blokade teretnog prometa preko graničnih...

IstaknutoSport

Barbarez pred Vels: Spremamo se i za penale, brinu me tri igrača

U prostorijama Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine u Sarajevu danas je održana...

Visoko

Saobraćajna nesreća u Visokom: Policija na terenu, formirane kolone

Na regionalnoj cesti u Visokom, u blizini Rosuljačka džamija, danas je došlo...

Visoko

Dario Fišić imenovan za sudiju Općinskog suda u Visokom

U prostorijama Visoko sudsko i tužilačko vijeće Bosne i Hercegovine 18. marta...

Crna Hronika

Dvije osobe uhićene nakon incidenta u Stocu

Dvije su osobe uhićene u Stocu, nakon sukoba više osoba koji se...

Humanitarne akcijeVijesti

Pet godina teške borbe: Sebira treba pomoć za terapiju od 16.150 KM

Nakon brojnih operacija i kemoterapija, Sebiri Đulović je potreban lijek koji joj...