Barcelona do jednog boda u produžetku!

Barcelona je izvukla bod u okviru 12. kola na gostovanju kod Athletica i to praktično u posljednjim trenucima utakmice nakon greške domaćih igrača. Spasitelj je ponovo bio, ko drugi nego, Lionel Messi.

Nakon što je domaći igrač Amorebieta u 91. minuti izbio loptu svom golmanu iz ruku, ona je došla do Lionela Messija koji je posprema u mrežu za konačnih 2:2 i vrijedan bod u utrci za naslov prvaka u španskoj Primera ligi.

Athletic je poveo u 20. minutu preko Herrere, a samo četiri minute kasnije poravnao je Fabregas.

Rezultat je bio 1:1 sve do 80. minute kada igrač Barcelone Pique nespretno postiže autogol. Međutim, domaći igrači griješe u prvoj minuti nastavka, te klubovi dijele po jedan bod.

Real Madrid visokom pobjedom nad Osasunom od 7:1 na prvom je mjestu te biježi drugoplasiranoj Barceloni tri boda.