Barcelona pobjedom ovjerila prolaz dalje, Crvena zvezda se ispromašivala i ispala

Širom Evrope sinoć su se igrale utakmice 5. kola Lige prvaka.

Barcelona je pobjedom osigurala nokaut fazu, dok je Zvezdi zbog poraza u Bernu evropsko proljeće ostalo samo pusti san.

Barcelona je na Olimpijskom stadionu u Kataloniji rezultatom 2:1 savladala Porto te je tako osigurala osminu finala elitnog takmičenja.

Do pobjede je Barcelona stigla nakon preokreta jer je portugalski tim u 30. minuti preko Pepêa došao u vodstvo od 1:0, ali potom je na scenu stupio sjajni Joao Cancelo.

Cancelo u 32. minuti na asistenciju Pedrija poravnava na 1:1, a potom u 57. asistira za Joaa Felixa, koji pogađa za preokret Katalonaca i vodstvo od 2:1.

Barcelona je ostala prva na tabeli i sada ima 12 bodova, tri više od Porta i Šahtara, ali pošto ima bolji međusobni omjer u duelima s Portugalcima siguran je učesnik osmine finala. Porto će u posljednjem kolu imati direktan duel sa Šahtarom koji će odlučiti drugog putnika u nokaut fazu iz grupe H.

Nogometaši Crvene zvezde su u isto vrijeme doživjeli bolan poraz u švicarskom Bernu, gdje ih je s 2:0 savladao Young Boys, a tako su snovi prvaka Srbije o evropskom proljeću ugašeni.

Sada Zvezda nema ni teoretske šanse da završi treća u grupi G jer ima tri boda manje od večerašnjeg rivala, koji je uspješniji u međusobnim duelima i tako je osigurao put u nokaut fazu Evropske lige.

Prva dva mjesta rezervisana su za Manchester City i RB Leipzig, koji su se večeras sastali na Etihadu, a nevjerovatnim preokretom je do pobjede od 3:2 došao šampion Engleske.

Openda je s dva gola donio veliko vodstvo Leipzigu, da bi potom u nastavku meča Haaland i Foden poravnali na 2:2, a tri minute prije kraja Alvarez kompletira preokret i postavlja konačnih 3:2.

City uoči posljednjeg kola ima čak šest bodova više od Leipziga i sigurno s prvog mjesta ide u osminu finala, a njemački tim s drugog. Young Boysi će u Evropsku ligu.