Bayer izbjegao prvi poraz u sezoni, Liverpool i Roma rasturili rivale

Bayer iz Leverkusena bio je vrlo blizu prvog ovosezonskog poraza u službenim utakmicama, no lider Bundeslige je ipak remizirao 2:2 s azerbejdžanskim Qarabagom u prvom kolu osmine finala Evropske lige.

Prije gostovanja u Azerbejdžanu, Bayer je ove sezone odigrao 34 utakmice. Dobio ih je 30, dok je četiri puta remizirao, protiv Bayerna, Stuttgarta i dvije Borussije, iz Dortmunda i Moenchengladbacha u prvenstvu Njemačke.

Posljednji put Bayer je izgubio krajem maja prošle godine, na kraju prošle bundesligaške sezone od Bochuma.

Qarabag je nakon sjajne igre vodio 2:0 nakon prvog poluvremena, a golove su postigli Benzia u 26. minuti i razigrani Juninho u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

U nastavku je uslijedilo buđenje Bayera koji je smanjio preko Wirtza u 70. minuti, dok je poraz izbjegnut u 92. minuti kada je češki napadač Schick pogodio za konačnih 2:2, prenosi HRT.

Liverpool je napravio veliki korak prema četvrtfinalu Evropske lige nakon što je svladao prašku Spartu rezultatom 5:1.

Evropska liga, prve utakmice osmine finala:

Qarabag – Bayer Leverkusen 2:2 (Benzia 26, Juninho 45+2 / Wirtz 70, Schick 90+2).

Roma – Brighton 4:0 (Dybala 12, Lukaku 43, Mancini 64, Cristante 68).

Sparta Prag – Liverpool 1:5 (Bradley 46 aujtogol/ MacAllister 6 penal, Nunez 25, 45+3, Diaz 53, Szoboszlai 90+4).