Početna Sport Baždarević: Sve osim poraza je pozitivan rezultat za nas

Baždarević: Sve osim poraza je pozitivan rezultat za nas

51

Selektor repreznetacije Bosne i Hercegovine Mehmed Baždarević poslije čitanja spiska igrača koji će putovati u Grčku istakao je kako utakmica koja slijedi nije i najbitnija u ovim kvalifikacijama.

Baždarević ističe kako je svaki rezultat osim poraza dobar za našu reprezentaciju i da će ishod na kraju zavisiti samo do naše igre i pristupa:

“Svaki rezultat osim poraza u Grčkoj je dobar za nas. Mada od samog rezultata bitnije je kako ćemo igrati i kako ćemo se ponašati, a nakon utakmice u Belgiji ja sam rekao da je to najbitnije. Ovo je važna ali ne i najvažnije utakmica. Poslije ove ima još šest utakmica, tako da nas poslije ovoga očekuje još puno posla. Za nas će biti jako teška utakmica jer smo svi upoznati s njihovim kvalitetom, ali i mi imamo dovoljno talenta da ostvarimo dobar rezultat ako uradimo ono što u nekim utakmicama nismo.”

Nakon toga, Baždarević je rekao kako reprzenetacija Grčke ima svoje slabosti i da to moramo iskoristiti ukoliko nam se pruži šansa:

“Reprezentacija Grške ne voli protivnika koji igra kompaktno i čvrsto. U predhodnim utakmicama njihov defanzivni blok nije bio posebno brz, a mi ćemo pokušati da iskoristimo mane njihove repreznetacije. Mnogo toga zavisi od nas samih, dakle kakva će nam biti tranzicija nakon što oduzmemo loptu, naša završnica itd. Moramo da iskoristimo sve što nam se ponudi, odnosno njihove slabosti”, zaključio je selektor reprezentacije Mehmed Baždarević.

Možda vas zanima

Oružane snage BiH primaju nove vojnike

Ministarstvo odbrane Bosne i Hercegovine objavilo je Javni oglas za prijem kandidata...

Muškarac koji je na Ilidži tukao ženu, njenu kćerku i brata uhapšen, pa pušten na slobodu

Muškarac H.Š. (1995) iz Vogošće koji je u subotu u 20:30 sati...

Teniski turnir Pyramid Cup 2026 od sutra u Visokom

U parku „Ravne 2“ u Visokom danas je održana press konferencija povodom...

Fondacija Hastor stipendira 48 učenika i studenata iz Visokog, Kiseljaka i Kreševa

U Gradskoj upravi Grada Visoko danas je upriličeno potpisivanje stipendija Fondacije Hastor...

Promet putem fiskalnih uređaja u FBiH za sedam mjeseci premašio 45 milijardi KM

Prema službenim podacima Porezne uprave Federacije Bosne i Hercegovine na dan 31....

Za zdravo srce treba jesti dvije supernamirnice

Održavanje zdravlja srca važno je za dugoročno zdravlje, a prehrana u tome...

Konjički klub „Visoko“ najbolji u ekipnom poretku II kola Kupa BiH

Konjički klub „Visoko“ ostvario je odličan rezultat na II kolu Kupa Bosne...

Kordić nakon povratka radnika JP Komunalno: Sve navode o pritiscima moraju ispitati institucije

Mario Kordić oglasio se na društvenim mrežama povodom situacije u JP Komunalno,...