Početna Istaknuto Belgija: Prijeteće pismo upućeno džamiji Attadamoune

Belgija: Prijeteće pismo upućeno džamiji Attadamoune

13

Velika belgijska džamija Attadamoune zaprimila je danas anonomno pismo od takozvane “Krišćanske države”, u kojem se prijeti svim muslimanima da će biti ubijeni, a njihovi poslovi uništeni.

U odštampanom anonimnom pismu punom pravopisnih grešaka zaprijećeno je da nijedna džamija i nijedna firma neće biti bezbjedne. U pismu je zaprijećeno da će braća /muslimani/ biti poklani kao svinje i razapeti kao Gospod.

Jedan od lokalnih muslimanskih vođa i predsjednik udruženja “Molenbeek džamije” Džamal Habačić pronašao je prijeteće pismo u poštanskom sandučetu.

Habačić je rekao za lokalnu televizijsku stanicu “RTBF” da je ovo pismo ili djelo neke neuravnotežene osobe ili vrlo ozbiljna prijetnja, te dodao da je nepoznato ime autora pisma, ali da koristi sličnu terminologiju kao “Islamska država”, prenosi Russia Today


Habačić je zabrinut zbog mogućeg povećanja islamofobije, bilo da se radi o verbalnom ili fizičkom zlostavljanju.

Druge dvije džamije u regionu su takođe zaprimile slična prijeteća pisma.

Džamija Attadamoune važi za ključnu muslimansku instituciju u Molenbeek okrugu, području u blizini belgijske prijestonice koje je povezano sa terorističkim napadima u Parizu u kojima je ubijeno 130 ljudi.

Belgijski premijer Charles Michel izjavio je prošle nedjenje da će vlada možda zatvoriti “određene radikalne džamije” u okrugu Molenbeek zbog straha da su odatle “dirigovani” pariski napadi.


Možda vas zanima

Crna Hronika

Nesreća kod Kaknja: Jedna osoba teško povrijeđena na A1

Dana 18.02.2026. godine, u 06,20 sati, na autoputu A1, u mjestu Zli...

Visoko

Ministar Emir Vračo najavio nova ulaganja: Modernizacija policije se nastavlja

Ministar unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona, Emir Vračo, istakao je da se Programom...

Visoko

Za naknade zaposlenim i nezaposlenim porodiljama 49 miliona KM

Na današnjoj 118. sjednici Vlada Zeničko-dobojskog kantona usvojila je programe utroška sredstava...

Visoko

Drama u Visokom: Muškarac uhapšen zbog ozbiljnih prijetnji

Dana 18.02.2026. godine, u 14,20 sati, u ulici Križ, od strane lica...

Bosna i HercegovinaVijesti

U BiH stiže olujni vjetar: FHMZ izdao narandžasto upozorenje

Jutros je umjereno do pretežno oblačno vrijeme u Bosni i Hercegovini. Temperature...

Crna HronikaIstaknuto

Jahorina: Dijete koje je ispalo iz žičare teško povrijeđeno

Dijete, koje je juče ispalo iz žičare na Olimpijskoj planini Jahorini nalazi...

Visoko

Tokom ramazana škole u ZDK mogu nastavni proces prilagoditi vjerskim potrebama đaka i uposlenih

Osnovne i srednje škole u Zeničko-dobojskom kantonu tokom mjeseca ramazana, a u...

Crna Hronika

Irfan Karić predat Tužilaštvu KS: Pored droge pronađena mu i municija

Prava drama odvijala se jučer u Sarajevu kada se obijesni vozač Irfan...