Početna Istaknuto ‘Benjamin Netanyahu je sakrio prislušne uređaje u moj toalet’, tvrdi bivši britanski premijer Boris Johnson

‘Benjamin Netanyahu je sakrio prislušne uređaje u moj toalet’, tvrdi bivši britanski premijer Boris Johnson

33

Boris Johnson je kazao da je pronašao prislušni uređaj u svom ličnom toaletu u Ministarstvu vanjskih poslova Velike Britanije nakon što izraelski premijer Benjamin Netanyahu netom prije koristio prostorije, prenosi N1.

 

Bivši premijer je naveo da je njegov sigurnosni tim pronašao prislušne uređaje u toaletima nakon što je Netanyahu koristio te prostorije. Dvojica državnika se sastala 2017. kada je Johnson bio britanski ministar vanjskih poslova.

 

Ova tvrdnja se spominje u Johnsonovim memoarima “Unleashed” koji će biti izdati 10. oktobra. A kopije memoara su podijeljeni novinama Daily Telegraph.

 

– Bibi se tamo zadržao neko vrijeme, i možda je slučajnost, a možda i nije, ali rečeno mi je da su kasnije, kad su radili redovno pretraživanje za prislušne uređaje, pronašli prislušni uređaj u toaletu – piše Johnson dok se prisjeća sastanka.


 

Telegraph je insistirao na tome da bivši premijer otkrije više detalja o onome što se dogodilo, ali Johnson im je rekao: “Mislim da je sve što trebate znati o tom događaju napisano u knjizi.”

 

POLITICO je 2019. godine izvijestio da je američka vlada vjerovala da je Izrael odgovoran za postavljanje uređaja za prisluškivanje mobilnih telefona u blizini Bijele kuće i drugih osjetljivih lokacija širom Washingtona. Ovi uređaji su dizajnirani da prevare mobilne telefone kako bi im otkrili svoje lokacije i identifikacione razne informacije.

 

Johnsonovi memoari su izazvali reakcije u Londonu čak i prije objavljivanja.

Bivši premijer, koji je smijenjen s funkcije 2022. otkrio je detalje o zdravlju kraljice Elizabete II pred kraj njenog života i optužio francuskog predsjednika Emmanuela Macrona da je pokušao “kazniti” Ujedinjeno Kraljevstvo zbog izlaska iz EU.


Možda vas zanima

Automobil sletio s ceste, poginula jedna osoba / Ilustracija
Crna HronikaIstaknuto

Crna godina na cestama BiH: Skoro 43.000 nesreća, 288 poginulih

Tokom 2025. godine na cestama širom Bosne i Hercegovine zabilježena je zabrinjavajuća...

Bosna i HercegovinaVijesti

Aliefendić: HDZ u Kaknju prebrojava zaposlene po nacionalnoj osnovi

Nezavisni zastupnik Almedin Aliefendić oglasio se povodom, kako navodi, spornog zastupničkog pitanja...

Bosna i HercegovinaVijesti

Pivić: U najkraćem roku ispoštovati odluke Ustavnog suda BiH

Vlada Zeničko-dobojskog kantona u najkraćem će roku izvršiti izmjene i dopune Zakona...

Bosna i HercegovinaVijesti

Smanjena nezaposlenost u BiH krajem februara

Na evidencijama zavoda i službi za zapošljavanje u Bosni i Hercegovini krajem...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Podignuta optužnica protiv Huseinbegović, Zubaka, Raića i Ćate zbog nezakonite prodaje Vitezita

Posebni odjel za suzbijanje korupcije, organizovanog i međukantonalnog kriminala Federalnog tužilaštva FBiH...

BiznisVijesti

Novi rast cijena goriva u Federaciji BiH

Prosječna maloprodajna cijena premium bezolovnog benzina 95 na današnji dan viša je...

Sport

FIFA se naklonila Edinu Džeki: Ove riječi treba zaslužiti!

U svjetskim okvirima, plasman Bosne i Hercegovine na Svjetsko prvenstvo najviše je...

Crna HronikaIstaknuto

Autobomba iz Milića bila namijenjena za likvidaciju novinara Avde Avdića?

MUP Republike Srpske obavijestio je sve policijske agencije u Bosni i Hercegovini...