Početna Svijet Beograđani se okupljaju: Pravda za Davida i Dženana!

Beograđani se okupljaju: Pravda za Davida i Dženana!

19

Nekoliko stotina građana okupilo se danas u Beogradu na skupu “Srce za Davida – Beograd uz Banjaluku”, kako bi iskazali solidarnost sa građanima Bosne i Hercegovine, a povodom nerešenog ubistva mladića Davida Dragičevića i Dženana Memića, javlja Anadolu Agency (AA).

Skup je organizovala Inicijativa “Ne davimo Beograd”. Okupljeni su razvili transparent “Pravda za Davida i Dženana”, a palili su i sveće koje su na platou ispred Filozofskog fakulteta postavljene u obliku srca.

“Želeli smo da simboličnom akcijom podržimo građane cele regije”, rekao je Dobrica Veselinović ispred Inicijative.

On je kazao da je skup organizovan povodom “tragičnih dešavanja u Sarajevu i Banjaluci”, odnosno povodom nerešenih ubistva Davida Dragičevića i Dženana Memića, ocenivši da su mir i ljudski život vrhovna vrednost, koje bez obzira na sve moramo poštovati i čuvati.

“Mi smatramo da, bez obzira ko je čiji sin, to nema veću vrednost od bilo koga drugog. Mi mislimo da samo ujedinjeni građani i građanke mogu povratiti države i da je ovo jedan od koraka ka tome. Inicijativa ‘Ne davimo Beograd’ želi da kaže da stoji sa građanima i građankama Banjaluke i Sarajeva i sa svima onima čiji su životi i dostojanstvo bili ugroženi”, dodao je Veselinović.


Veselinović je naveo da je Inicijativa ispred Predstavništva Republike Srpske u Beogradu ispisala grafit “Pravda za Davida”.

Kako je ocenio, jučerašnja hapšenja u Banjaluci, među kojima je uhapšen i otac Davida, Davor Dragičević, pokazala su da vlast ne preza ni od čega, te da služi interesima političkih elita, a ne građanima.

“Ono što smo tamo videli je velika policijska brutalnost, ali i jako veliki otpor građana i mi im danas poručujemo da istraju u toj borbi”, dodao je.

Skupovi podrške zbog nerešenog ubistva mladića Davida Dragičevića, danas su, osim u Beogradu, najavljeni i u Banjaluci, Sarajevu i još nekoliko gradova u BiH.

Davor Dragičević je danas pušten na slobodu, nakon saslušanja u banjalučkom Okružnom javnom tužilaštvu.


Možda vas zanima

IstaknutoSport

Muzaferija objavila snimak svog teškog pada na stazi

Najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija je na svojim profilima podijelila video svog...

InternetTehno

Instagram najavio: Šalju upozorenja roditeljima ako djeca ovo pretražuju

“Instagram” će obavijestiti roditelje ako njihov tinejdžer više puta pretražuje termine vezane...

SvijetVijesti

EU uvela nova pravila za male pakete: Ukida se oslobođenje od carine za pošiljke do 150 eura

Vijeće Evropske unije službeno je odobrilo nova carinska pravila za male pakete...

Bosna i HercegovinaVijesti

Uhapšene vaspitačice koje se sumnjiče da su zlostavljale dječaka u vrtiću “Bambini”

Vaspitačice vrtića “Bambini” iz Hadžića koje se sumnjiče da su izvršile psihičko...

Bosna i HercegovinaVijesti

Vlada ZDK podržat će izgradnju Centralnog šehidskog spomen-obilježja u Doboju

Premijer Zeničko-dobojskog kantona Nezir Pivić i ministar za boračka pitanja ZDK Adnan...

Visoko

INCIDENT U VISOKOM: Dijete povrijeđeno nakon napada psa u školi

U krugu Osnovne škole Osnovna škola Kulin Ban u Visokom danas je,...

SvijetVijesti

Zakoni sve stroži: Švedska se rješava kriminalnih migranata

Švedska planira znatno olakšati protjerivanje stranaca koji počine krivična djela. Od 1....