BH-GAS tvrdi da više ne može provoditi efektivan nadzor nad gasovodom visokog pritiska

176

Kompanija BH-Gas obavijestila je javnost, inspekcijske organe, tužilastva i policiju da od danas ne mogu provoditi efektivan nadzor nad gasovodom visokog pritiska, tj. osnovnim sredstvom BH-Gasa.

Ističu da je BH-Gas još prije osam mjeseci dostavio Plan poslovanja i Plan javnih nabavki koji iz neobjašnjivih razloga nije uopće razmatran. Istovremeno, navode, posljednjim aktivnostima ministarstva, BH-Gasu je odobrena transportna tarifa za period od 11. augusta 2021. do 31. decembra 2021. koja iznosi 34,17 KM, što za taj period omogućava prihod u visini od 2,39 miliona KM.

Iz BH-Gasa navode da se tim iznosom ne osiguravaju sredstva ni za redovno poslovanje, ni za registraciju vozila.

-O svemu smo obavijestili resorno ministarstvo, ali, kao i u svim drugim slučajevima, odbijaju svaki argument koji im se dostavi, navodi se u saopćenju.

Zamolili su javnost da u slučaju da primjete bilo kakva dešavanja na trasi gasovoda od cca 200 km poput curenja gasa, radova u blizini gasovoda ili bilo kakvih neuobičajenih dešavanja da pozovu BH-Gas na brojeve telefona: 061/170-678, 061/218-866 ili na 062/957-308.

– BH-Gas će ispoštovati sve odluke Vlade FBiH, ali nam je obaveza da obavijestimo svu javnost da resorno ministarstvo krije sve dokumente koje dostavlja BH-Gas i ostaje nam samo da konstatujemo činjenice putem javnosti – saopćeno je iz te kompanije.

Možda vas zanima

Wizz Air ukida popularnu liniju iz Tuzle, dijaspora ostaje bez direktnog leta

Kompanija Wizz Air ukida avioliniju između Međunarodnog aerodroma Tuzla i Pariza, odnosno...

Želiš biti dio Kulin Ban Festivala 2026? Pridruži nam se!

Kulin Ban Festival poziva sve mlade i one koji žele steći novo...

Zbog bruceloze eutanazirano devet grla krupne stoke

Na području općine Kupres eutanazirano je devet grla krupne stoke zaražene brucelozom,...

Radnici Toplane Zenica zbog blokade računa bez plaća, za sutra najavili protest

Radnici preduzeća „Toplana Zenica“, s ciljem da hitno upoznaju javnost i osnivače...

Radnici u BiH bi dio povišice zamijenili za slobodne dane

Brojni radnici u Bosni i Hercegovini bili bi spremni da zamijene dio...

Izazovi za OSA-u: Koji bezbjednosni problemi prijete BiH?

Prebacivanje organizovanih kriminalnih grupa u sajber prostor, djelovanje stranih obavještajnih službi u...

Bivši hrvatski reprezentativac među uhapšenima u akciji USKOK-a

Velika antikorupcijska akcija koju su jutros pokrenuli Ured za suzbijanje korupcije i...

Za hadž se već prijavilo 2.868 vjernika, prijave još deset dana

Prvoga dana prijava za hadž 2027. godine, Ured za hadž i umru...