Početna Bosna i Hercegovina Bh. građani za manje od 24 sata prikupili sredstva potrebna za liječenje 5-godišnjeg Amara

Bh. građani za manje od 24 sata prikupili sredstva potrebna za liječenje 5-godišnjeg Amara

5

Bh. građani su opet pokazali svoju humanu stranu. Za manje od 24 sata prikupljena su neophodna sredstva za liječenje 5-godišnjeg Amara Husejnovića.

– Za manje od 24h prikupljena su sredstva za 5-godišnjeg Amara Husejnovića. Ovom preslatkom plavušanu želimo uspješno liječenje, a vama zahvaljujemo na podjelama apela i donacijama, napisali su iz Pomozi.ba.

Podsjećamo, Amar je preslatki plavušan koji sa roditeljima živi u Zenici, a od rođenja se suočava s ozbiljnim zdravstvenim izazovima. Dijagnosticirana mu je pareza brachialis usljed asfiksije pri porodu, zbog čega mu je ruka oštećena, a i moždane ćelije su pretrpjele oštećenje.


Njegovi roditelji Majda i Jasmin bili su nevjerovatno posvećeni njegovom oporavku. Učinili su sve što su mogli kako bi mu pružili najbolju moguću njegu, učeći vježbe, idući na edukacije i sami provodeći terapije.

Nakon pregleda kod ljekara utvrđeno je da Amaru nije potreban operativni zahvat, ali mu je neophodna intenzivna fizikalna terapija. Najbolja prilika za njega je rehabilitacija gdje bi kroz osam sedmica mogao napraviti značajan napredak.

Cijena ove rehabilitacije iznosi 19.550,60 eura, što je iznos koji porodica, uprkos svim naporima, nije mogla samostalno prikupiti, pa su se obratili javnosti za pomoć, a građani su im uzvratili na odličan način.


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaVijesti

Granica BiH – Hrvatska: U 2025. duplo manje pokušaja ilegalnih prelazaka

Ove je godine primjetan pad broja ilegalnih prelazaka granice, za čak 50...

Bosna i Hercegovina

Optužnica protiv bivšeg direktora: Državna mašina od 160.000 KM korištena privatno

Posebni odjel za suzbijanje korupcije, organizovanog i međukantonalnog kriminala Vrhovnog suda FBIH...

Bosna i HercegovinaVijesti

CIK BiH traži osoblje za uvođenje specifičnih izbornih tehnologija

Centralna izborna komisija (CIK) BiH objavila je da je na osnovu Odluke...

Bosna i HercegovinaVijesti

Jablanica nabavlja sisteme za uzbunjivanje

Općinski štab civilne zaštite Jablanica donio je odluku o nabavci sistema za...

Bosna i HercegovinaVijesti

Elektronski potpis u BiH: Prepucavanje na relaciji IDDEEA, UIO BiH i PU FBiH

Nakon gotovo dvadeset godina, IDEEAA je 1. jula uspostavila aplikaciju za izdavanje...

Bosna i HercegovinaVijesti

BIHAMK: Kolovozi mokri ili vlažni, uslovi za vožnju su pretežno dobri

Kolovozi su uglavnom mokri ili vlažni, uslovi za vožnju su pretežno dobri....

Bosna i HercegovinaVijesti

Dodik u panici, najavio krivične prijave protiv članova CIK-a

Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik rekao je danas da postoji zavjera CIK-a i...

Bosna i HercegovinaVijesti

Potpisan sporazum o sanaciji klizišta na lokalitetu Curine njive, KS izdvaja 600.000 KM

Ministar komunalne privrede, infrastrukture, prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša Kantona Sarajevo...