Bh. košarkaši slavili protiv Holandije

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je u šestoj utakmici kvalifikacija za Eurobasket 2013. u Sloveniji večeras u Sarajevu pobijedila Holandiju sa 99:83 (28:14, 21:22, 15:32, 35:15).

Četvrtom pobjedom u kvalifikacijama bh. košarkaši su preuzeli prvo mjesto u grupi sa deset bodova, ali i utakmicom više od Gruzije i Latvije.

Izabranici selektora Aleksandra Petrovića do trijumfa su došli teže od očekivanog, mada se to nije moglo pretpostaviti nakon prvog poluvremena.

Reprezentacija BiH, naime, odigrala je odlično prvih 20 minuta, tokom kojih je konstantno imala dvocifrenu prednost.
No, uslijedila je vjerovatno najlošija treća četvrtina bh. selekcije u kvalifikacijama, što su iskoristili Holanđani i do kraja napravali preokret te poveli sa četiri poena razlike.

Ipak, u posljednjem periodu razigrao se Mirza Teletović koji je s nekoliko vezanih poena, te uz veliku podšku Wrighta i Kikanovića, donio prevagi u osigurao visoku pobjedu.

Teletović je utakmicu završio sa 36 poena i sedam skokova. Wright je ubacio 24 poena uz devet skokova i isto toliko asistencija, dok je najbolju utakmicu u kvalifikacijama odigrao Kikanović. Tuzlak je susret završio s “double-double” učinkom od 20 poena i 10 skokova.

Naredni meč košarkaši BiH igraju 5. septembra, kada gostuju u Gruziji.