Bh. rukometaši pokorili Grčku i izborili baraž za SP u Španiji!

Rukometna reprezentacija BiH ostvarila je večeras veliku pobjedu. Bh. rukometaši su u odlučujućem susretu u Solunu drugi put savladali Grčku i izborili plasman u baraž za SP u Španiji naredne godine. Nakon 31:29 u Goraždu, bh. selekcija je ostvarila rezultat u gostima 23:22

U prvom poluvremenu smo igrali sjajnu odbranu što pokazuje i to da su domaćini dali samo osam golova. Istina i mi smo isto toliko zabili, ali imali smo dosta više isključenja (5) u odnosu na Grke. Reprezentacija BiH se u nastavku još više razigrala. Naša prednost je negdje od 35. minute rasla iz minuta u minut i do pet golova razlike. U finišu su se domaći malo probudili, ali naši momci su uspjeli ostati jači. Iako svi igrači zaslužuju čestitke za igru, treba izdvojiti fantastičnog Enida Tahirovića koji je upisao 22 odbrane i apsolutni je junak susreta.

Bh. selekcija i selektoru Dragan Marković su ispunili obećano i u oba navrata pobijedili Grčku. Estonija i prošle kvalifikacije su prošlost, ovi momci mogu na SP u Španiju.