Bh. vaterpolisti u Trebinju domaćini vršnjacima iz regije i Evrope

92

Trebinje će biti domaćin jednog od najznačajnijih sportskih događaja za mlađe uzraste u regiji – U16 međunarodnog turnira nacionalnih timova u vaterpolu, od 14. do 18. aprila.

Turnir okuplja osam nacionalnih selekcija, od kojih su četiri završile među najboljih pet reprezentacija na prethodnom Evropskom prvenstvu. Radi se o zvaničnom turniru koji je uvršten u kalendar European Aquatics-a i na kojem će učestvovati najbolji evropske sudije i delegati.

Grupu A čine: Hrvatska, Mađarska, Crna Gora i Srbija, dok su u Grupi B: Bosna i Hercegovina, Gruzija, Njemačka i Turska. Radi se o izuzetno kvalitetnim ekipama koje dolaze iz zemalja s bogatom vaterpolo tradicijom. Za reprezentaciju BiH to predstavlja jedinstvenu priliku da odmjeri snage s nekim od najjačih timova u Evropi, ali i da pokaže kako domaći vaterpolo raste i razvija se iz godine u godinu.

Ljubitelji vaterpola moći će pratiti utakmice uživo, putem YouTube kanala Vaterpolo saveza Bosne i Hercegovine, dok će vijesti, rezultati i ekskluzivne priče biti redovno objavljivane na društvenim mrežama Saveza, saopšteno je iz Vaterpolo saveza BiH.

Taj turnir ima posebno značenje za domaću reprezentaciju jer služi kao ključna priprema za nastup na Evropskom prvenstvu, koje će ove godine biti održano u Ljubljani.

“Okupljenje u Trebinju dobro će nam doći kao generalna proba pred ono što nas čeka u Ljubljani. Motiva za igranje u reprezentaciji Bosne i Hercegovine nikad ne nedostaje. Daćemo svoj maksimum kao i uvijek i truditi se da dobrim igrama opravdamo poziv selektora”, kazao je Hamza Pita, mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine.

“Upravo kroz ovakva turnire naši mladi reprezentativci stiču neophodno iskustvo, samopouzdanje i timsku uigranost, kako bi u najboljem svjetlu predstavljali Bosnu i Hercegovinu na međunarodnoj sceni. Trebinje, grad sa bogatom sportskom tradicijom i izvrsnom publikom, spremno dočekuje goste iz sedam drugih zemalja. Svi ljubitelji sporta i vaterpola, pozvani su da daju podršku našim mladim reprezentativcima i uživaju u danima ispunjenim vaterpolom“, navodi se u saopštenju Vaterpolo saveza Bosne i Hercegovine.

Možda vas zanima

DF predao liste za Opće izbore: Bajro Fejzić nosilac liste za Federalni parlament iz Visokog

Potpredsjednik Demokratske fronte Dženan Đonlagić predao je kandidatske liste ove stranke za...

Italija neće učestvovati u vojnim operacijama protiv Irana

Italijanska premijerka Giorgia Meloni objavila je da Italija neće učestvovati u vojnim...

Starlink stiže u BiH: Otvorena firma u Sarajevu

Građani Bosne i Hercegovine bi, prema najnovijim informacijama, napokon mogli dobiti pristup...

Jasmin Slatina novi trener RK Bosna Visoko Ekoenergija

Rukometni klub Bosna Visoko Ekoenergija dobio je novog šefa stručnog štaba, a...

Ekrem Imamoglu ponovo udaljen iz sudnice tokom suđenja za korupciju

Ekrem Imamoglu, gradonačelnik Istanbula i jedna od najistaknutijih figura turske opozicije, ponovo...

Turistkinja tvrdi da je seksualno napadnuta kod Mostara

Alis Čepmen, turistkinja i aktivistica koja je međunarodnoj javnosti poznata i po...

Zukorlić predvodi delegaciju Sandžaklija na Maršu mira 2026.

Predsjednik Stranke pravde i pomirenja (SPP) ministar Usame Zukorlić, pridružio se danas...

Sud odbio žalbu Nove Željezare Zenica: U petak ročište o uvođenju vanredne uprave

Rješenjem Kantonalnog suda u Zenici odbijena je žalba privrednog društva Nova Željezara...