Početna Istaknuto Bišćević Tokić o dodjeli sredstava Veležu i Zrinjskom: Čovićeve i Nikšićeve sportske simpatije ne smiju biti kriterij za trošenje novca građana

Bišćević Tokić o dodjeli sredstava Veležu i Zrinjskom: Čovićeve i Nikšićeve sportske simpatije ne smiju biti kriterij za trošenje novca građana

3

Zastupnica u Zastupničkom domu Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine Jasmina Bišćević Tokić reagirala je na odluku kojom je fudbalski klub Zrinjski dobio iz budžeta FBiH 1,5 miliona maraka, a identičan iznos dobio je i drugi mostarski klub Velež. Odluku o dodjeli novca donijela je Vlada Federacije BiH sa Nerminom Nikšićem na čelu.

– Građani FBiH koji izgube svoju imovinu u požarima moći će se privremeno smjestiti na stadion Pod Bijelim Brijegom jer je nametnuta Vlada FBiH novac namijenjen za kupovinu kanadera preusmjerila Zrinjskom.

Odluka Vlade FBiH da sredstva prvobitno planirana za kupovinu letjelica za gašenje požara, koji godinama prave ogromne probleme građanima i ugrožavaju njihove živote i imovinu, preusmjere fudbalskim klubovima Zrinjski i Velež u iznosima po 1,5 miliona KM je neodgovorna, bezobrazna i u potpunosti pokazuje bahatost aktuelne vlasti.

Dragan Čović i Nermin Nikšić imaju pravo navijati za koji god klub žele, mogu svu svoju imovinu prepisati na te klubove, što bi bila nezanemariva finansijska injekcija, ali njihove sportske simpatije ne smiju biti kriterij za trošenje novca građana FBiH – smatra Bišćević Tokić.

Dodala je da ne samo da su ovom odlukom diskriminisani ostali sportski kolektivi koji nemaju tu sreću da za njih navijaju čelnici vladajućih stranaka već su njome direktno ugroženi građani koji će “morati prizivati kišu ili se nadati pomoći iz inostranstva dok požari budu gutali njihovu imovinu”.

– S obzirom na to da još nisu ni pripremili budžet za ovu godinu, pozivam Vladu FBiH da njime obavezno predvide sredstva za kupovinu kanadera, ali i da pomoć klubovima ne dijele po svojim navijačkim opredjeljenjima – poručila je federalna zastupnica.

Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaIstaknuto

FBiH ukida otkup kazne za teška djela, RS ostaje pri diskrecionom modelu

Federacija BiH ukida mogućnost otkupa kazne za pedofiliju, trgovinu ljudima i seksualno...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Veterinarska inspekcija uputila apel: Evo gdje kupovati domaće životinje

Veterinarska inspekcija sa područja grada Istočno Sarajevo je, povodom pojave bruceloze, apelovala...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Preminuo vlasnik jedne od najvećih farmi ovaca u BiH i ugledni poljoprivrednik Perica Romić

Perica Romić, nekadašnji načelnik Kupresa, preminuo je jučer u 42. godini života....

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Bivši direktor “Bosnalijeka” Nedim Uzunović osuđen na 10 godina zatvora

Prema prvostepenoj presudi Suda BiH, Uzunović je proglašen krivim i osuđen na...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Tajno su izvukli Slavka Aleksića iz BiH jer je on ključni svjedok Vučićeve prošlosti na Jevrejskom groblju

Beogradski advokat i politički aktivista Čedomir Stojković iznio je danas teške optužbe...

IstaknutoMagazin

Vještina na djelu: Pogledajte kako piloti slijeću na sarajevski aerodrom

Na društvenim mrežama pojavio se snimak slijetanja aviona na sarajevski aerodrom u...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Almedin Aliefendić: Vlada svjesno odgađa borački dodatak

Zastupnik u Zastupničkom domu Parlamenta Federacije BiH Almedin Aliefendić upozorio je da...

IstaknutoVisoko

Omer Mašić – frizer čije ime i danas živi u sjećanjima Visočana

Jedan od frizera koji je na poseban način obilježio ratne i postratne...