Bit će i snijega – Najavljena (nova) promjena vremena, evo kada stiže zahlađenje

90

Danas je u Bosni i Hercegovini bilo umjereno do pretežno oblačno vrijeme.

Temperature zraka izmjerene u 13 sati iznosile su (°C): Bjelašnica 1; Ivan Sedlo 12; Livno, Sokolac 14; Bugojno, Široki Brijeg 16; Drvar, Sarajevo, Trebinje 17; Banja Luka, Jajce, Zenica 18; Doboj, Mostar, Srebrenica 19; Bihać, Gradačac, Prijedor, Sanski Most, Tuzla 20; Bijeljina 21.

Meteorolozi BHMeteo.ba javljaju da sa jugozapada postepeno pristižu nove padavine, pa će večeras kiše i pljuskova biti u većem dijelu zemlje.

– Najviše padavina u dijelovima Hercegovine i na jugozapadu Bosne gdje se očekuje većinom 20 do 40 l/m2, na zapadu i mjestimično centralnoj Bosni se očekuje 10 do 20 l/m2. Lokalno uz pljuskove moguća grmljavina. Najmanje padavina na sjeveru i sjeveroistoku Bosne, lokalno do 5 l/m2, a neka područja mogu proći i bez kiše.

U četvrtak tokom dana više oblačnosti u Hercegovini i na jugozapadu Bosne gdje će biti lokalno kiše. U ostatku zemlje suho i pretežno sunčano. Vjetrovito u cijeloj zemlji uz umjeren do na udare jak jugo(udari vjetra 40-60 km/h), na planinama olujni udari jačine 65-80 km/h.

Dnevna temperatura u četvrtak 14 do 19, lokalno na sjeveru i sjeveroistoku do 22 °C. Jutarnja temperatura većinom oko 10 °C, javlja BHMeteo.ba.

U noći na petak stiže novo naoblačenje sa zapada što će biti uvod u oblačnije vrijeme tokom petka, uz kišu i pljuskove u većem dijelu zemlje. Ponovo će više padavina biti u Hercegovini, na jugozapadu, zapadu, sjeverozapadu i mjestimično centralnoj Bosni.

– Vjetrovito i tokom petka uz umjeren do na udare jak jugo, na planinama olujni udari. Temperature slične kao u četvrtak ili malo niže, javili su meteorolozi.

Za vikend će se zadržati pretežno oblačno vrijeme uz povremeno kišu i pljuskove sa grmljavinom. Padavine se očekuju širom zemlje.

– Za vikend postepeno slabljenje južnog vjetra. Temperatura u postepenom padu, ali i dalje iznadprosječno toplo, najavljeno je.

Osjetnije zahlađenje stiže početkom sljedeće sedmice, 17 i 18. marta.

– Nastavilo bi se većinom pretežno oblačno vrijeme uz slabije padavine. Kiša bi padom temperature u brdsko-planinskim krajevima prelazila u snijeg uz formiranje tanjeg snježnog pokrivača, javili su meteorolozi BHMeteo.ba.

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

Oružane snage BiH se pojačavaju: Helez danas potpisuje ugovor o velikoj nabavci

Zamjenik predsjedavajuće Vijeća ministara Bosne i Hercegovine i ministar odbrane BiH Zukan...

Krvava opsada: Na današnji dan je na Sarajevo ispaljeno 3.777 granata

Jezivi rekord od 3.777 ispaljenih granata na Sarajevo, u jednom danu, zabilježen...

Visoko: Provala u porodičnu kuću, otuđen televizor

Dana 20.07.2026 godine, u dežurnu službu Policijske stanice Visoko je prijevljeno da...

Grad Visoko nakon požara u Malom Čajnu: Slijede pojačane kontrole i krivične prijave

Povodom jučerašnjeg događaja u Mjesnoj zajednici Gračanica, naselje Malo Čajno, u Gradskoj...

U izraelskom napadu na Gazu ubijena šestočlana palestinska porodica

U izraelskom zračnom napadu izvedenom u utorak u gradu Gazi poginuli su...

Ovo je mladić koji je preminuo nakon udesa s romobilom u Sarajevu

Vitez je pogodila vijest o smrti Kenana Đelilovića (2001. – 2026.), koji...

Centar za kulturu, sport i informisanje Visoko raspisao konkurs

JAVNI OGLAS za popunu upražnjenog radnog mjesta JU „CENTAR ZA KULTURU, SPORT...

Incident u Hrvatskoj: Uhapšen vlasnik restorana koji je udario dječja kolica

Općina Primošten objavila je snimak incidenta u kojem su učestvovali vlasnik ugostiteljskog...