Početna Bosna i Hercegovina Bivšoj najavio, pa zapalio kuću! Nije stigla ni do policije…

Bivšoj najavio, pa zapalio kuću! Nije stigla ni do policije…

42

Tridesetsedmogodišnji Tuzlak Mirza Turbić uhapšen je u Bijeljini nakon što je u utorak zapalio kuću bivše djevojke Biljane K. (39) koja se nalazi u Komitskoj ulici.

Kako saznaju Nezavisne novine, Biljanu je bivši momak najprije nazvao telefonom prijeteći joj da će joj zapaliti kuću, a ona je ozbiljno shvatila prijetnje bivšeg partnera, odlučivši da sve to prijavi policiji.

“Dok je ona došla u Policijsku stanicu Bijeljina 2 da ga prijavi, komšinica ju je nazvala i rekla da joj gori kuća”, kaže izvor.

Ubrzo nakon toga policija je pronašla Turbića nedaleko od kuće koju je zapalio.

Kako je rečeno iz Policijske uprave Bijeljina, policija je kod njega u metalnoj kutiji pronašla i 49 grama marihuane.

“Nezavisne” saznaju da je požar uništio dnevni boravak i hodnik kuće, te da je u objektu pričinjena veća materijalna šteta.

Na svu sreću u ovom požaru niko nije povrijeđen, a istraga će pokazati da li je i na koji način požar podmetnut.

Vatru, koja je planula u 19.25, lokalizovali su pripadnici bijeljinske Vatrogasne službe koji su intervenisali sa dva vatrogasna vozila i šest vatrogasaca te su brzom intervencijom uspjeli požar staviti pod kontrolu.

Turbić je osumnjičen za krivično djelo izazivanje opšte opasnosti u sticaju sa krivičnim djelom neovlaštene proizvodnje i prometa opojnih droga.

Dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva u Bijeljini naložio je preduzimanje mjera i radnji sa ciljem dokumentovanja ovih krivičnih djela.

Do zaključenja ovog broja “Nezavisnih” nije bilo odluke u eventualnom prijedlogu za njegov pritvor.

Možda vas zanima

Visoko

Gradonačelnik Ganić obišao radove u MZ Radovlje

Gradonačelnik Visokog Mirza Ganić obišao je danas mjesnu zajednicu Radovlje, gdje su...

IstaknutoSvijet

U Sent Luis stiže najveća džezva na svijetu

Bosanskohercegovačka tradicija bit će predstavljena u američkom gradu Sent Luisu uoči prijateljske...

Smrtovnice

ŠAHINOVIĆ (Rešad) MEHO 08.06.2026. u 18:00 sati

ŠAHINOVIĆ (Rešad) MEHO 05.06.2026. u 18:00 sati

Crna HronikaIstaknuto

Tužilaštvo o tragediji: Naložena obdukcija djeteta

Okružno javno tužilaštvo Banjaluka oglasilo se o tragediji u Banjaluci u kojoj...

Visoko

Kontrola vozila u Čajengradskoj rezultirala hapšenjem jedne osobe

Dana 04.06.2026. godine, u 13,05 sati, u ulici Čajengradska, od strane službenika...

Crna HronikaVisoko

Policija u Visokom uhapsila muškarca nakon kontrole vozila u ulici Potok

Dana 04.06.2026.godine, u 17,15 sati, u ulici Potok, od strane službenika Policijske...

BiznisIstaknuto

Berba zove donosi do 160 KM dnevno: Otkupna cijena na rekordnom nivou!

Sezona berbe zove, poznate i kao bazga, ove godine donijela je veliko...