Početna Sport Borac rutinski savladao Rudar, Banjalučanima sviran smiješan penal

Borac rutinski savladao Rudar, Banjalučanima sviran smiješan penal

57

U pretposljednjoj utakmici 10. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine Borac je kao gost slavio u Prijedoru protiv Rudara rezultatom 2:0.
Borac je bolje otvorio susret, krenuli su odmah u napad izabranici Vinka Marinovića i takva igra im se isplatila u 8. minuti.

Vuković je centrirao s lijeve strane, na nekoh osam metara od gola sam kao duh je bio Savić koji lagano pogađa za 0:1.

I nakon vodstva gosti su imali kontrolu igre, a u 25. minuti je Jojić šutirao sa nešto više od 20 metara. Lopta je otišla pored stative gola Rudara.

Igrala se 35. minuta kada je svoj udarac isprobao Vuković ali nije bio precizan. Isti igrač je četiri minute kasnije šutirao sa 20 metara, no golman Rudara je na visini zadatka.

Minut prije odmora prva prilika za Rudar. Guttierez je oduzeo jednu loptu, šutirao je sa 16 metara ali Jurkas je na mjestu. I kada se očekivao kraj prvog dijela, penal za Borac. Jedan igrač Borca je centrirao, Puentes je otklonio opasnost.

Dragan Kesić, koji je ranije u par navrata izazvao veliko nezadovoljstvo domaćih igrača ali i navijača, nije ništa dosudio. Nije bilo ni asistencije pomoćnog sudije, koji je, pokazat će snimak bio dosta dobro postavljen ali se oglasio VAR.


I nakon par minuta pozvan je Kesić da pregleda spornu situaciju. A, kako to biva u Bosni i Hercegovini, kada glavnog sudiju VAR pozove, nema mnogo priče. Od nekih recimo 30 situacija u 29 i po glavni sudija potvrđuje ono što su mu iz VAR kombija sugerisali.

Kesić je pokazao na bijelu tačku, domaći su negodovali, Vuković bio siguran. O ovom penalu će se sasvim sigurno mnogo raspravljati i biće predmet analiza, kako onih zavisnih tako i nezavisnih stručnjaka, ako takvi oko bh. fudbala danas postoje.

U drugom dijelu nije bilo nekih većih prilika. Imali su gosti inicijativu, ali njihov osnovni cilj je bio sačuvati prednost stečenu u prvom poluvremenu.

Pokušali su Vuković i Herrera iz slobodnjaka s jedne, a Mohedano s druge strane, no lopte su u sva tri navrata završile u živom zidu.

deset minuta prije kraja najbolja prilika u drugom poluvremenu i to za gostujuću ekipu. Hiroš je natrčao na loptu, dobro šutirao sa 15 metara, ali stativa je saveznik Rudara.

Borac se s nova tri boda učvrstio na čelu tabele. Sada ima 22 i kao lider ide na reprezentativnu pauzu.


Možda vas zanima

Visoko

Ramazanska ponuda u Restoran Hurem

U duhu ramazana, Restoran Hurem pripremio je posebne iftarske menije za sve...

BiznisVijesti

Prosječna plata u decembru u BiH 1.633 KM, najviši rast u IT sektoru

Prosječna mjesečna neto plata u Bosni i Hercegovini u decembru 2025. godine...

Gradsko vijeće VisokoVisoko

Održana redovna sjednica Kolegija Gradskog vijeća Visoko

Na sjednici Kolegija Gradskog vijeća Visoko, usvojen je prijedlog dnevnog reda 16....

BiznisIstaknuto

Prevara od 3,3 milijarde eura: Bh. firma žrtva na pet tendera

„Integral inženjering“ a.d. Laktaši, kao žrtva sistematske prekogranične prevare, zvanično je 09.02.2026....

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Vlada planira: Dodatak za djecu u cijeloj Federaciji BiH

Bosanskohercegovački entitet Federacija BiH u narednom periodu planira donijeti rješenje kojim bi...

Bosna i HercegovinaVijesti

Čović se sastao s kontroverznim pjevačem: “Ugodan susret s dragim prijateljem”

Lider HDZ BIH i dopredsjedavajući Doma Naroda Bosne i Hercegovine Dragan Čović...

Bosna i HercegovinaVijesti

Tužilaštvo BiH traži kaznu za Boru Ivanovića zbog silovanja u Foči 1992. godine

Tužilac Adis Nuspahić je rekao da je nesporno dokazan sistematični napad na...

Bosna i HercegovinaVijesti

Mještani Buturović Polja useljavaju u nove domove

Mještani Buturović Polja kod Konjica ovih dana useljavaju u osam novoizgrađenih porodičnih...