Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika Braća “Dalton” ostaju iza rešetaka zbog krađe 110 hiljada KM

Braća “Dalton” ostaju iza rešetaka zbog krađe 110 hiljada KM

140

Elvir i Zijad Jusufović iz Ilijaša, u javnosti poznati kao “braća Dalton”, zajedno sa svojim polubratom Senadom Derviševićem, ostat će u pritvoru još najmanje dva mjeseca, odlučio je Općinski sud u Sarajevu.
Kako je potvrđeno iz ove pravosudne institucije, pritvor osumnjičenima je produžen do 24. februara 2026. godine, odnosno do donošenja nove sudske odluke. Ova mjera donesena je zbog sumnje da su učestvovali u teškoj krađi počinjenoj na području Vogošće, prilikom koje je iz jednog sefa otuđena velika količina novca.

„Osumnjičenima je produžen pritvor za dva mjeseca. Traje do 24. 2. 2026. ili do druge odluke Suda“, navedeno je u potvrdi Općinskog suda u Sarajevu.

Tužilaštvo Kantona Sarajevo još je krajem novembra zatražilo određivanje pritvora, navodeći opasnost da bi osumnjičeni, ukoliko se brane sa slobode, mogli prikriti dokaze ili ponoviti krivično djelo. Prema dosadašnjim saznanjima iz istrage, trojica muškaraca se sumnjiče da su u noći između 24. i 25. novembra 2025. godine provalili u objekat u Vogošći te iz sefa otuđili 70.000 KM i 22.000 eura, kao i druge vrijedne predmete.


Tokom pretresa stambenog objekta na području Ilijaša, koji koriste osumnjičeni, policijski službenici pronašli su dio ukradenog novca, kao i dio otuđenih predmeta, što je dodatno učvrstilo osnov sumnje u ovom predmetu.

Ranije je iz Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo saopćeno da su policijski službenici Odjeljenja za imovinske delikte, postupajući po nalogu Tužilaštva KS, lišili slobode Z. J. (1981), E. J. (1983) i S. D. (1977), svi iz Ilijaša.

„Slobode su lišeni Z. J. (1981), E. J. (1983) i S. D. (1977) iz Ilijaša, te su na kriminalističkoj obradi u službenim prostorijama Uprave policije MUP-a KS, nakon čega će biti predati u nadležnost Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo“, saopćeno je ranije iz MUP-a KS.


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Sud osporio vještake: Svu odgovornost pokušali prebaciti na vozača

noga već bila sklonjena s papučice gasa. “Kočnica nije imala nikakvog efekta…...

Posao

Restoran „S Centar“ zapošljava: Traži se pomoćna kuharica/kuhar

Restoran S Centar proširuje svoj tim i raspisuje oglas za prijem radnika...

IstaknutoSport

Elvedina Muzaferija je današnjim nastupom nadmašila čuvenu Žanu Novaković

Elvedina je zauzela 32. mjesto s ukupnim vremenom 2:20.67 i time postavila...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Izjavio da nije kriv: Sud danas odlučuje o pritvoru vozača tramvaja

Kantonalni sud u Sarajevu trebao bi danas, 15. februara, donijeti odluku o...

Bosna i HercegovinaVijesti

Narednih dana kiša sa snijegom i susnježicom, povremeno jači udari vjetra

Vrijeme u predstojećoj sedmici u Bosni i Hercegovini bit će obilježeno oblačnim...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Građani traže pravdu za vozača tramvaja: Svi smo mi Adnan

Tri dana nakon stravične tramvajske nesreće koja je potresla Sarajevo, građani su...

Visoko

Asocijacija mladih SDA Visoko u posjeti Srebrenici: “Istina mora ostati živa, a amanet ispunjen”

Izvršni odbor Asocijacije mladih SDA Visoko, kao početak svoga rada, upriličio posjetu...

Sport

Borac “rasturio” Zrinjski u velikom derbiju

Fudbaleri Borca večeras su u Banjoj Luci u velikom derbiju šampionata Bosne...