Bravo Zmajići: Hrstić i Šešić srušili Bugarsku

Kadetska rukometna reprezentacija naše zemlje pobjedom je otvorila kvalifikacioni turnir, za Evropsko prventsvo u Poljskoj, koji se igra u Danskoj. Izabranici Jasmina Mrkonje su bili bolji od Bugarske sa 29:23. Naši kadeti su tokom cijelog meča imali dominaciju i na kraju sasvim zasluženo slavili.

Golom Šešića Zmajići su poveli sa 1:0, a Bugari su nakon prvog svog napada imali sedmerac koji su promašili, da bi u trećoj minuti izjednačili preko Gerogieva. Do 11. minute se igralo gol za gol, u kojem bi naši momci vodili a Bugari stizali. Krajem 11. minute rezultat je glasio 5:4 u korist naše reprezentacije, sve naše golova postigli su Dean Šešić(3), i Matej Hrstić(2).

U 17. minuti prvi put smo imali “+2” kada je Ranko Božić pogodio za 5:7, a šest minuta kasnije naši kadeti golom Vladana Lončara idu i na “+3”, bilo je 6:9. Sjajna igra Zmajića nastavljena je do kraja poluvremena predvođeni sjajnim Šešićem i Hrstićem uspjeli otići na “+4”, pa je na poluvremenu rezultat glasio 14:10 u korist naše reprezentacije.

Drugo poluvrijeme je počelo promašajem Bugara tačnije Mincheva, a mi smo preko Harisa Bašića otišli na “+5”, bilo je 15:10 u 32. minuti. Nakon toga serija Bugara od 1:4, za 16:14 u 35. minuti. No sjajni Matej Hrstić nas vodi na tri gola razlike, i to svojim šestim golom za 17:14. Uspjeli su se Bugari vratiti na dva gola zaostatka, ali onda se bude dva naša najbolja igrača u ovom meču Šešić i Hrstić, te uz podršku ostalih pravimo seriju od 4:1, za 21:16 u 44. minuti.

Deset minuta prije kraja meča rezultat je glasio 22:18 u korist naše reprezentacije i trebalo je samo mirno privesti utakmicu kraju. Bugari su uspjeli prići na tri gola, ali Mario Pavlak i Dušan Đurić sa po dva gola, i Dean šešić sa jednim nas vode “+6”, minutu i pet sekundi prije kraja kada je bilo 28:22.

Našu reprezentaciju su predvodili Dean Šešić i Matej Hrstić sa po osam golova. Dušan Đurić je dodao pet, Vladan Lončar, Mario Pavlak, Ranko Božić su postigli po dva gola, dok su se po jednom u listu strijelaca upisali Eldar Mehić i Haris Bešić.