Početna Visoko „BUDI MUŠKO „ u Visokom

„BUDI MUŠKO „ u Visokom

25

Najnoviji trogodišnji projekat koji će Udruženje „Damar omladine“ implementirati na području općine Visoko jeste Inicijativa mladića kroz kampanju „Budi muško“. U sklopu projekta “Inicijativa mladića” stvorili su se uslovi da se rad sa mladićima, djevojkama i momcima proširi i na druge lokalne zajednice u BiH : Gradiška, Gračanica, Živinice, Jablanica, Istočno Sarajevo, Visoko, Srebrenica, Vlasenica, Posušje, Novi Travnik i Mrkonjić Grad.


Projekta je podržan od strane CARE Internacional, Perpetuum mobile iz Banja Luke, partnerskim organizacijama “XY” iz Sarajeva i “Snaga mladih” Mostar. Cilj projekta je da mladići i djevojek I i II razreda srednjih škola izgrade stavove i ponašanja kojim doprinose rodnoj ravnopravnosti u društvu, ne birajući i ne prihvatajući nasilno ponašanje usmjereno protiv vršnjaka ili osoba ženskog roda.

Projekat “Inicijativa mladića” realizuje se od 2006. godine u zemljama Zapadnog Balkana: Bosna i Hercegovina, Hrvatska, Srbija, južna srpska pokrajina Kosovo i Metohija i Albanija i prepoznatljiv je po kampanji “Budi muško”. Podršku projektu daju Vlada Švajcarske konfederacije, Austrijska razvojna agencija i OAK fondacija. Budi muško – budi Damar !


Možda vas zanima

Visoko

Novi kriminalistički tehničari spremni: MUP ZDK okončao obuku

Uprava policije Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona (MUPZDK) realizovala je internu obuku...

Bosna i HercegovinaVijesti

Miletić potvrdio da neće biti kandidat za člana Predsjedništva

Zlatko Miletić, delegat u Domu naroda Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine, komentarisao...

BiznisBosna i Hercegovina

Uvoz hrane premašio 5,3 milijarde KM

Uvoz hrane i ostalih poljoprivredno-prehrambenih proizvoda u BiH je prošle godine iznosio...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Nove dojave o bombama u školama u BiH

Kako je saopštila Uprava policije MUP TK-a, u jutarnjim satima zaprimili su...

Sport

Četiri igrača bez prava nastupa u 30. kolu WWin lige BiH

Utakmice 30. kola WWin lige Bosne i Hercegovine igraju se danas i...

IstaknutoSvijet

Srbija nudi jamstvo da se haškog osuđenika Ratka Mladića pusti na liječenje

Srbijanski ministar pravosuđa Nenad Vujić posjetio je haškog osuđenika Ratka Mladića i...

Sport

Velika tragedija: Supruga njemačkog fudbalera preminula nakon porođaja

Njemački fudbalski svijet potresla je velika tragedija. U 32. godini preminula je...

Bosna i HercegovinaVijesti

Obustavljen postupak protiv Luke Babića za zločine na području Žepča

Sud Bosne i Hercegovine je zbog smrti obustavio postupak protiv Luke Babića,...