Burna završnica Premijer liga. Sarajevo “peticom” izborilo Evropu, Željo zadržao šansu

U 32. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine fudbaleri Sarajeva su u gostima savladali Velež (5:3) i tako osigurali plasman na evropsku scenu, odnosno kvalifikacije za Konferencijsku ligu.

Mostarski “Rođeni” su poveli preko Anđušića već u 3. minuti. Bordo tim je uspio napraviti preokret golovima Varešanovića (11), Ziljkića (24) i Oliveire (57).

Haskić je u 72. minuti smanjio na 2:3. Međutim, samo dvije minute kasnije Brazilac Olivera je postigao drugi gol za 2:4. Do kraja je Olivera pogodio i iz penala, kao i domaći igrač Sijamija.

Željezničar, koji se također bori za Evropu, ugostio je ekipu Posušja. Na Grbavici je bilo 3:0 za domaće. Hodžić je pogodio mrežu Posušja u 84. minuti, gosti su tvrdili da je strijelac igrao rukom.

U 88. minuti je Štilić povisio na 2:0 iz penala. Amoah je u sudačkoj nadoknadi pogodio za 3:0.

Do kraja sezone je ostalo samo jedno kolo.