CHRISTIAN SCHWARZ-SCHILLING UŽIVAO U PJESMAMA HANKE PALDUM: Počela velika turneja naše pjevačice

155

Hanka Paldum je upravo započela koncertnu turneju koja će do kraja godine našu muzičku divu odvesti put Njemačke, Švedske i Hrvatske! Nastup kojim je započela turneju održan je ove subote u Frankfurtu, u sklopu manifestacije „Noć Bosne i Hercegovine“, gdje je Hanka pjevala pred rasprodanom dvoranom i u prisustvu brojnih uglednika, među kojima su bili i Ambasador BiH u Njemačkoj Damir Arnaut i bivši visoki predstavnik za Bosnu i Hercegovinu Christian Schwarz-Schilling.

Sljedeći Hankini termini na ovoj turneji su dva velika solistička koncerta u Švedskoj, pod nazivom „Noć meraka sa Kraljicom pjesme i sevdaha“, a održat će se 24. novembra u Malmeu i 25. novembra u Borgholmu, u organizaciji produkcije Wrana Events. Već 1. decembra, Hanka se ponovo vraća u Njemačku, u Hanover, gdje će nastupiti kao posebna gošća na Svečanoj akademiji povodom Dana Državnosti Bosne i Hercegovine i Dana Sandžaka.

Ovu će svečanost koju organizira Unija Bošnjaka dijaspore uveličati brojni uzvanici iz političkog i kulturnog života BiH, ali i cijele regije, a isto tako i predstavnici Islamske zajednice. Hanki je pripala čast da održi koncert u Saray event centru, gdje će se ova manifestacija održati.

Novi koncertni termini u decembru Hanku će povesti do Hrvatske gdje je već dugo miljenica publike. Tako će 8. decembra održati koncert u Zadru, u popularnom klubu Arsenal, a pozornicu će podijeliti s Miroslavom Škorom i Najboljim hrvatskim tamburašima. Koncert pod nazivom „Večer tambure i sevdaha“ objedinjuje program najljepših sevdalinki i tamburaških pjesama, a da Zadrani s nestrpljenjem iščekuju Hankin povratak u taj grad ponajbolje potvrđuje sjajan interes za ovaj koncert. Hanka je, naime, posljednji put u Zadru upravo u prostoru Arsenala nastupila prije dugih 9 godina.

-Najčešće pjevam u Slavoniji, ali jako puno mojih fanova je upravo iz Dalmacije. Zato me ovaj koncert posebno raduje!“ kaže Hanka koju nakon zadarskog koncerta očekuje i jedan važan humanitarni koncert u Hrvatskoj, koji će se održati 22. decembra u hotelu Sheraton.

„Bit će to gala koncert za plemenitu akciju Rotary kluba Zrinjevac, a sav prihod od ulaznica ide za pomoć bolesnima i potrebitima“, pojašnjava Hanka, kojoj je ovo, priznaje i najdraži koncert od svih na ovoj turneji.

-Moje je srce puno kada moja pjesma može i konkretno pomoći onima kojima je naša pomoć i podrška najpotrebnija“, kaže Hanka koja je u ovom trenutku u povratku za Sarajevo, nakon koncerta u Frankfurtu.

Između ovih svih koncertnih termina Hanka neće imati puno vremena za odmor, jer je očekuju i intenzivne probe s orkestrom, no, kraljica sevdaha kaže da jedva čeka sve ove koncerte i da je baterije dobro napunila na nedavnom kraćem odmoru u Istanbulu, gdje je boravila s kćerkom Minelom.

Možda vas zanima

Zabranjen uvoz 2,5 tone instant napitaka porijeklom iz Italije

Federalna sanitarna i federalna tržišna inspekcija na Graničnom prijelazu (GP) Izačić zabranile...

Bali udara na influensere: Nova pravila zaustavljaju zarađivanje preko internet platformi

Indonezija je ažurirala svoju imigracijsku politiku i uvela stroža pravila za izdavanje...

Snaga naroda formirala liste za ZDK i Parlament FBiH: Na listama i kandidati iz Visokog

Politički subjekt Snaga naroda formirao je kandidatske liste za predstojeće izbore u...

Počelo suđenje Anisu Kalajdžiću za ubistvo Aldine Jahić, advokat tvrdi: ‘Ne pokazuje empatiju, nastavlja se iživljavati’

Pred Sudskim vijećem Kantonalnog suda u Mostaru, kojim predsjedava Darko Zovko, u...

Ryanair ovog ljeta smanjio broj letova iz Banja Luke na više linija

Ryanair ovog ljeta iz Banja Luke leti na šest linija, kao i...

Halid Muslimović sve priznao: Sumnja da kćerka nije njegova, tražio DNK analizu

Poznati bh. folk pjevač Halid Muslimović nedavno je objavio autobiografiju pod nazivom...

Visoko ispratilo učesnike Marša mira 2026. i odalo počast žrtvama Srebrenice

Na Trgu žrtava genocida u Srebrenici u Visokom danas je upriličeno polaganje...

Lude cijene na Jadranu, porodica za dan na plaži lako potroši 200 KM

Ljetovanje na hrvatskoj obali ove godine za mnoge goste postaje pravi finansijski...