City do bodova u “produžetku”, Džeko asistent

Fudbaleri Manchester Cityja pobijedili su danas ekipu Tottenhama sa 3:2 (0:0) u jednom od derbija 22. kola Premier lige. Ovom pobedom izabranici Roberta Mancinija umakli su šest bodova gradskom rivalu Unitedu koji od 17 satiu gostuje Arsenalu.

Poslije nezanimljivog prvg poluvremena, igrači obje ekipe odigrali su nevjerovatnih 45 minuta u nastavku. Domaćin je poveo golom Nasrija u 56. minutu, na 2:0 povisio je nekoliko trenutaka kasnije Lescott, na asistenciju našeg Džeke, ali se klub iz Londona nije predavao.

Grešku crnogorskog reprezentativca i bivšeg fudbalera Pertizana Stefana Savića iskotristio je Defoe i savladao golamana Harta, a Tottenham se vratio u meč u 65. minutu posle sjajnog šuta Garetha Balea sa 18 metara.

Gosti su u finišu meča bili blizu osvajanja tri boda. Bale je ponovo bio opasan po gol protivnika, nesebično je proigrao Defoea na drugoj stativi, koji je zakasnio da zatrese mrežu domaćina.

I kada su svi na stadionu “Etihad” mislili da će meč biti završen podjelom bodova, na scenu je u 94. minutu stupio Mancinijev “džoker” Mario Balotelli, koji je sa bijele tačke doneo Cityju 17 trijumf u sezoni.

Prethodno je Balotelli izborio jedanastareac za svoj tim, pošto ga je u kaznenom prostoru oborio King.