CNN: Za sudar dva broda u Baltičkom moru krivi alkohol, Britanac i Hrvat

31

Nakon što su se jučer sudarila dva broda u baltičkom moru, između švedskog grada Istada i danskog ostrva Boronloma, oglasila se švedska obalna straža koja je saopćila da razmatra grubi nemar i pijanstvo u istrazi ovog slučaja u kojem je jedna osoba poginula, a još jedna se smatra nestalom.
Prilikom sudara sa britanskim brodom “Scot Carijeom” dugim 90 metara prevrnuo se danski teretni brod Karin Hoj dug 55 metara, kada su i nestala dva člana posade. To je bilo prvobitno objavljeno, da bi kasnije švedske vlasti prenijele informaciju da je jedna osoba pronađena mrtva.

Glasnogovornik Švedske pomorske uprave Jonas Franzen rekao je za BBC da je voda bila temperature 4 stupnja Celzija, a zrak pet. Švedski nacionalni odbor za zdravlje rekao je da ljudi normalno ne mogu preživjeti u tako hladnoj vodi duže od sat vremena.
Kako CNN prenosi, alkohol je kumovao nesreći, a prema navodima ovog medija jedna od osoba koja je sudjelovala u nesreći je hrvatski državljanin.

Pritvoreni su britanski i hrvatski državljanin, naveli su u saopćenju švedski tužitelji, prenosi Hina.

Možda vas zanima

U BiH sutra sunčano uz umjerenu oblačnost, temperature do 32 stepena

Prema informacijama iz Federalnog hidrometeorološkog zavoda BiH danas se oblačnost postepeno smanjivala...

Gradonačelnik Londona Sadiq Khan posjetio Memorijalni centar Srebrenica

Gradonačelnik Londona Sadiq Khan danas je boravio u Memorijalnom centru Srebrenica –...

Danas isplata junskih penzija u Federaciji BiH

U skladu sa Zakonom o PIO/MIO, penzije za juni bit će isplaćene...

“Ne možemo podići ni terapiju”: Rudari Zenice, Kaknja i Breze izlaze na proteste VIDEO

Rudari Rudnika mrkog uglja Zenica, Kakanj i Breza najavili su proteste ispred...

Tragičan kraj potrage, iz Une izvučeno tijelo nestalog ribolovca, državljanina BiH

Potraga za nestalom osobom na rijeci Uni, u blizini Hrvatske Dubice, završena...

Munjevito hapšenje u BiH, Srbijanac iznajmio stan pa krao, koristio specijalni uređaj

Pripadnici Policijske uprave (PU) Prijedor uhapsili su u srijedu državljanina Srbije M....

Sladić otkrio kada stiže novi toplotni val: Do tada ćemo uživati

Nakon perioda visokih temperatura, posljednjih nekoliko dana u Bosni i Hercegovini donijeli...

WhatsApp će omogućiti korisnicima da koriste korisnička imena umjesto brojeva telefona

Korisnici WhatsAppa uskoro će moći koristiti korisnička imena umjesto brojeva telefona, saopćila...