Početna Bosna i Hercegovina Čović: Uvjerljiva pobjeda Orbana može biti ohrabrenje za uspješniju saradnju

Čović: Uvjerljiva pobjeda Orbana može biti ohrabrenje za uspješniju saradnju

9

Dragan Čović, predsjednik Hrvatske demokratske zajednice BiH (HDZ), obratio se prisutnima na današnjem otvaranju Međunarodnog sajma privrede u Mostaru. Sajam je proglasio otvorenim Peter Szijjarto, ministar vanjskih poslova i trgovine Mađarske koja je ovogodišnja zemlja partner sajma, a Čović je, u više navrata, izrazio nadu u čvršću saradnju između dvije zemlje.
Kako je Čović istakao, priželjkuje da će uvjerljiva pobjeda Viktora Orbana na izborima u Mađarskoj, odnosno ostvarena dvo-trećinska većina biti ohrabrenje za još uspješniju privrednu saradnju u naredne četiri godine.

“Drago mi je što vas mogu pozdraviti u ime kolega iz Bosne i Hercegovine – Dodika, Tegeltije, Krišto i svih nas koji vam, zajedno sa gradonačelnikom Mostara, želimo dobrodošlicu. Predsjednica Vlade Srbije Ana Brnabić i premijer Hrvatske Andrej Plenković, koji su veliki prijatelji Bosne i Hercegovine, zajedno čine danas jednu veliku političku i ekonomsku obitelj koji nam može biti ohrabrenje da napravimo još jedan iskorak ka EU i stabilnosti BiH, ali primarno ka jednoj političkoj dimenziji koja nam je nužna da bismo ojačali ekonomsku i socijalnu politiku unutar same Bosne i Hercegovine”, naveo je Čović.


Još jednom se zahvalio premijeru Mađarske Viktoru Orbanu, te Peteru Szijjartu na partnerstvu, istaknuvši, ponovo, nadu u daljnje jačanje privredne, ali i svake druge saradnje.

“Neka jača prijateljstvo naroda Mađarske i Bosne i Hercegovine”, riječi su kojima je lider HDZ-a zaključio obraćanje prisutnima na otvaranju

Podsjetimo, na Međunarodni sajam privrede u Mostaru, a koji je jedan od najvažnijih privrednih događaja u BiH i na ovim prostorima, pristigle se brojne delegacije iz BiH, regiona i svijeta.

Između ostalih, otvaranju sajma prisustvuju član premijer Hrvatske Andrej Plenković, član Predsjedništva BiH Milorad Dodik, predsjedavajući Vijeća ministara BiH Zoran Tegeltija i premijerka Srbije Ana Brnabić.


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaVijesti

Policija oduzela automobil: Imao preko 67 hiljada KM neplaćenih kazni

Policijski službenici PU Ilidža u srijedu su privremeno oduzeli automobil zbog neplaćenih...

Visoko

Mladić iz Visokog zatečen sa opojnom drogom u Ljetoviku

Dana 04.02.2026. godine, u 17,55 sati, u mjestu Ljetovik, od strane službenika...

Sport

Sarajevo predstavilo novo pojačanje, stigao je talentovani defanzivac iz Istre

FK Sarajevo uspješno je završio pregovore oko dolaska Jovana Ivaniševića, koji u...

BiznisVijesti

Sarajevski aerodrom nastavlja pozitivan trend poslovanja

Međunarodni aerodrom Sarajevo je u januaru ove godine imao 121.762 putnika ili...

Visoko

Visočki sportista Edin Kajević novi član rukovodstva Snage Naroda

Edin Kajević – Kaja od danas je novi član Gradskog izvršnog odbora...

BiznisIstaknuto

Nije sve tako crno u BiH: Šansa za 17 osoba, plata od 5.000 do 8.000 KM

Agencija za pružanje usluga u vazdušnoj plovidbi BiH (BHANSA) namjerava zaposliti 17...

SvijetVijesti

Uhapšen osumnjičeni da je bacio bombu na kuću Zdravka Čolića

Pripadnici Uprave kriminalističke policije uhapsili su sinoć M. S. (32), osumnjičenog da...