Početna Visoko CRVENI KRIŽ VISOKO ORGANIZUJE JOŠ JEDNU AKCIJU DOBROVOLJNOG DARIVANJA KRVI

CRVENI KRIŽ VISOKO ORGANIZUJE JOŠ JEDNU AKCIJU DOBROVOLJNOG DARIVANJA KRVI

62

Crveni križ Visoko u saradnji sa Transfuzijskim centrom Zenica organizuje još jednu akciju dobrovoljnog darivanja krvi, koja će se održati u četvrtak (28.9.2023.), u prostorijama Vatrogasnog doma od 8 do 13 sati.

Predsjednik Crvenog križa Visoko – Halil Žiga, ovoga puta apelirao je posebno na veći odziv mladih, novih darivaoca krvi, jer kako je istakao, sam čin darivanja krvi nije ništa strašno, a nekome će zasigurno spasiti život!

Oni koji odluče nesebično darovati dio sebe od neprocjenjive su važnosti za cjelokupno društvo, a ponajviše za uspješno funkcionisanje zdravstva, čemu svjedoči i Svjetska zdravstvena organizacija, proglasivši ih herojima.

Nakon darivanja krvi obezbjeđen je obrok zahvale u restoranu „Ibrišević“.

Možda vas zanima

KOPRIVICA MILUTIN-MIRA 05.08.2026. u 16:00 sati

Dodajte Visokoin.com u omiljene izvore na Googleu

Novinarka televizije BN napadnuta kod Doboja: “Ženska osoba je skočila na mene, istrčala sam vrišteći”

Novinarka BN televizije Vesna Vukmirović fizički je napadnuta jutros, 4. augusta, u...

MUP KS predstavio helikoptersku jedinicu, a sada traži pilotske usluge: Spiskat će još 1,2 miliona KM

MUP Kantona Sarajevo donio je odluku o pokretanju postupka javne nabavke pilotskih...

Edin Džeko: Ovo vjerovatno jeste posljednja moja sezona

Iskusni napadač na press konferenciji je poručio da i sa 40 godina...

Održan sastanak o Novoj Željezari, pregovori se nastavljaju sutra

U sjedištu Vlade Federacije Bosne i Hercegovine u Sarajevu danas je održan...

Husić: Rudari su ginuli za državu i ne želimo sukobe, rudarima treba omogućiti ovjeru knjižica u ZDK

Nemogućnost ovjere zdravstvenih knjižica u Rudniku mrkog uglja Kakanj u Kakanju (RMU...

Kantonalni sud uvažio žalbu Sebije Izetbegović: Općinski sud Sarajevo ipak mora donijeti odluku po tužbi protiv UNSA

Kantonalni sud u Sarajevu ukinuo je odluku sutkinje Općinskog suda u Sarajevu...

JKP Visoko nabavilo novi kamion za odvoz otpada vrijedan 65.000 KM

Javno komunalno preduzeće Visoko nabavilo je novi kamion za prikupljanje i odvoz...