Početna Vijesti Crveni meteoalarm za veći dio BiH, temperature do 40 stepeni

Crveni meteoalarm za veći dio BiH, temperature do 40 stepeni

33

Crveni meteoalarm upaljen je za veći dio Bosne i Hercegovine. Prema podacima Federalnog hidrometeorološkog zavoda, temperature će se kretati do 40 stepeni.

Crveno upozorenje izdato je za područje Foče, Mostara, Sarajeva, Tuzle, Prijedora, Trebinja i Višegrada. Narandžasto upozorenje izdato je za ostale dijelove BiH.

“Iznimno intenzivan meteorološki događaj je prognoziran. Velika šteta i nezgode su moguće na velikom području i to u većini slučajeva s opasnošću po život. Često se informišite o očekivanim meteorološkim uvjetima i rizicima. Slijedite naredbe i savjete date od strane vaših državnih tijela u bilo kojim uvjetima i budite spremni na izvanredne mjere”, navodi se u objašnjenju “crvenog upozorenja”.


U Bosni i Hercegovini danas će biti sunčano vrijeme. Najtopliji grad jutros u osam sati bio je Neum u kojem je izmjereno 31 stepeni.

Temperature zraka izmjerene u 08:00 sati (°C): Bjelašnica 16; Bugojno 18; Prijedor i Zenica 20; Bihać i Sanski Most 21; Banja Luka, Ivan-sedlo, Sarajevo i Tuzla 22; Doboj 23; Bijeljina 24; Gradačac i Trebinje 25; Neum 31°C. Atmosferski pritisak u Sarajevu iznosi 939Pa, za 4hPa je manji od normalnog i opada.

U poslijepodnevnim satima moguć je poneki grmljavinski pljusak u Bosni. Vjetar će biti umjerene jačine, sa jakim udarima, južnog i jugozapadnog smjera. Najviša dnevna temperatura zraka kretatć će se uglavnom između 33 i 39°C.

U Sarajevu će biti sunčano vrijeme uz malu do umjerenu oblačnost. Najviša dnevna temperatura zraka biće oko 36°C.


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Bećirović: Rezolucija o Srebrenici jedna od najvećih pobjeda BiH

Predsjedavajući Predsjedništva BiH Denis Bećirović podsjeća da se danas navršavaju dvije godine...

Bosna i HercegovinaVijesti

Koordinacija slobodnih sindikata: Hitno održati sjednicu Parlamenta i uvesti prinudnu upravu u NŽZ

Koordinacija slobodnih sindikata Bosne i Hercegovine zahtijeva hitno sazivanje sjednica Predstavničkog doma...

Vijesti

Prvo izdanje manifestacije “Zenička trka” okupit će oko 1.000 trkača

Rekreativno sportska i zabavna manifestacija “Zenička trka”, u organizaciji Udruženja “Sport projekt”...

IstaknutoSport

Selektor Barbarez moćnom porukom najavio pohod na Svjetsko prvenstvo!

Ono što je do juče izgledalo kao daleki san, danas zvanično postaje...

SvijetVijesti

S tržišta u Hrvatskoj povučeno miješano mljeveno meso

Državni inspektorat Republike Hrvatske povukao je iz prodaje miješano mljeveno meso proizvođača...

Vijesti

Temperature idu i do 32 stepena, izdato upozorenje za dvije regije

U našoj zemlji danas će preovladavati sunčano vrijeme, u Bosni sa malom...

Vijesti

Nova drama u Kaknju: Pas lutalica ugrizao dijete od pet godina

U Kaknju je danas, prema informacijama građana, kod Pošte došlo do novog...