Početna Bosna i Hercegovina Cvijanović: Vlada RS u Srebrenicu uložila 50 miliona KM

Cvijanović: Vlada RS u Srebrenicu uložila 50 miliona KM

17

Predsjednik Vlade Republike Srpske Željka Cvijanović izjavila je Srni uoči Investiciono-razvojne konferencije u Srebrenici da je Vlada realizovala brojne infrastrukturne, ali i privredne projekte u svim opštinama Republike Srpske, uključujući i Srebrenicu.

Cvijanovićeva je rekla da je iz sredstava ekonomsko-socijalne komponente Razvojnog programa za projekte koji se realizuju na teritoriji opštine Srebrenica do sada uloženo oko 43 miliona maraka, od čega je najviše novca utrošeno na infrastrukturne projekte, prije svega u modernizaciju regionalnih i lokalnih puteva.

Ona je dodala da nije izostala ni podrška privredi i poljoprivredi, kao ni izdvajanja u druge oblasti, kao što su školstvo, kultura, sport.

Pored socijalno-ekonomske komponente, posredstvom IRB Republike Srpske na kreditnoj osnovi, u opštinu Srebrenica plasirano je oko 3,3 miliona KM kroz 85 odobrenih kreditnih zahtjeva, podsjetila je Cvijanovićeva u izjavi Srni.

Vlada Republike Srpske je u 2012. i 2013. godini izdvajala po 100.000 KM grant sredstava za Srebrenicu, a poslednjih godina za razvoj poljoprivrede u ovoj opštini Vlada je izdvojila više od dva miliona KM, dok je više od pola miliona KM obezbijeđeno za podršku privredi i izvozu. Obezbijeđena je i podrška za finansiranje prioritetnih projekatau iznosu od 360 hiljada KM, naglasila je Cvijanovićeva.

Takođe, Vlada Republike Srpske je za Srebrenicu kroz program zaštite socijalno ugroženih kategorija za potrošnju električne energije izdvojila oko 180 hiljada maraka, dok je oko milion maraka utrošeno kroz Program socijalnog zbrinjavanja radnika koji su procesom privatizacije, stečaja ili likvidacije preduzeća ostali bez posla u ovoj lokalnoj zajednici, gdje je zbrinut 431 radnik iz tri preduzeća.


Ona je dodala da je ohrabrujuća činjenica da je tokom 2014. godine na području ove opštine otvoreno 200 novih radnih mjesta, od čega je 95 odsto u realnom sektoru i da broj poslovnih subjekata konstantno raste u poslednjih pet-šest godina i danas iznosi oko 230.

Takođe, istakla je premijer Srpske, Vlada je spremna da podrži najavljena potencijalna ulaganja u prehrambenoj industriji, baziranih na proizvo

“Za Vladu Republike Srpske je od izuzetne važnosti da sačuva svako radno mjesto, ali i da otvara nova, te će nastaviti da pruža svaku stručnu i institucionalnu podršku na području ove, kao i drugih opština u Republici Srpskoj”, naglasila je Cvijanovićeva.

Ona je podsjetila da je Vlada Srpske, kroz projekte koje provodi Zavod za zapošljavanje, od 2007. do danas, uložila preko milion maraka, kao podršku zapošljavanju nezaposlenih i invalida u Srebrenici.

U okviru Programa stambenog zbrinjavanja porodica poginulih boraca i RVI, u opštini Srebrenica je zbrinuto 65 porodica za šta je ukupno izdvojeno preko 700 hiljada KM, a za izgradnju spomen obilježja iz budžeta Republike Srpske uloženo je 60 hiljada KM pojasnila je Cvijanovićeva.

Vlada je, u saradnji sa Svjetskom bankom, obezbijedila i pomoć za sanaciju posljedica od prošlogodišnjih poplava na teritoriji opštine Srebrenica.

“Srebrenica i dalje ostaje područje od posebnog interesa za Vladu Republike Srpske, koja će nastaviti da podržava sve privredne i druge inicijative na dobrobit svih građana koji žive na ovom području”, zaključila je predsjednik Vlade Republike Srpske Željka Cvijanović, koja će sutra prisustvovati Investicionoj konferenciji u Srebrenici.


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Radnici Nove Željezare Zenica ogorčeni: Svi ćemo pasti na koljena, ovo je definitivni kraj

Dok je unutar zgrade institucija BiH trajao “popravni ispit” za ministre, stotine...

Bosna i HercegovinaVijesti

Registar “Ne zovi”: Kraj neželjenim marketinškim pozivima u BiH?

Regulatorna agencija za komunikacije (RAK) pokrenula je javne konsultacije o uvođenju registra...

Bosna i HercegovinaVijesti

Udruženje poljoprivrednika FBiH: Blokade granica ugrožavaju mliječnu industriju BiH

Udruženje poljoprivrednika Federacije BiH upozorilo je da blokade teretnog prometa preko graničnih...

IstaknutoSport

Barbarez pred Vels: Spremamo se i za penale, brinu me tri igrača

U prostorijama Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine u Sarajevu danas je održana...

Visoko

Saobraćajna nesreća u Visokom: Policija na terenu, formirane kolone

Na regionalnoj cesti u Visokom, u blizini Rosuljačka džamija, danas je došlo...

Visoko

Dario Fišić imenovan za sudiju Općinskog suda u Visokom

U prostorijama Visoko sudsko i tužilačko vijeće Bosne i Hercegovine 18. marta...

Crna Hronika

Dvije osobe uhićene nakon incidenta u Stocu

Dvije su osobe uhićene u Stocu, nakon sukoba više osoba koji se...

Humanitarne akcijeVijesti

Pet godina teške borbe: Sebira treba pomoć za terapiju od 16.150 KM

Nakon brojnih operacija i kemoterapija, Sebiri Đulović je potreban lijek koji joj...